Čaputová zůstává v domácí karanténě. Slovenská prezidentka už zná výsledky testů

Autor: mj - 
25. června 2020
10:00

Mluvčí slovenské hlavy státu ve středu oznámil, že Čaputová zůstane preventivně v domácí karanténě až do pátku. Prezidentka podstoupila test na koronavirus a výsledky byly negativní. Svůj program ale musela zrušit.

Zuzana Čaputová se v domácí karanténě ocitla ve středu: „Vzhledem k tomu, že jeden ze zaměstnanců prezidentské kanceláře byl v kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus, prezidentka ruší svůj plánovaný program a do pátku zůstane preventivně v domácí karanténě,“ oznámil ve středu ráno mluvčí prezidentky Martin Strižinec.

Ostatní zaměstnanci prezidentské kanceláře dostali doporučení, aby pracovali z domu, pokud to jejich práce dovoluje. Pracovník, který byl ve styku s infikovanou osobou, byl testovaný a preventivně se testu podrobila i prezidentka.

Jak informoval ve středu mluvčí prezidentského paláce, výsledky byly negativní: „Zaměstnanec, u kterého existovalo riziko nákazy vzhledem na kontakt s infikovanou osobou, měl negativní výsledky testu na covid-19. Stejně tak i prezidentka Zuzana Čaputová. I nadále ale zůstávají v platnosti přijatá preventivní opatření a program prezidentky je až do výsledků opakovaného testování v nejbližších dnech zrušen.“

Na středu měla prezidentka naplánované schůzky s předsedou českého senátu Milošem Vystrčilem a s rakouským prezidentem Alexandrem Van der Bellenem. Ve čtvrtek a v pátek se pak Čaputová měla vydat na střední Slovensko. Schůzka s Vystrčilem má proběhnout v náhradním termínu. „Předpokládáme, že by to mohlo být v nadcházejících týdnech,“ řekla Blesk Zprávám mluvčí Senátu Sue Nguyenová.

Kromě zaměstnanců paláce se do domácí izolace dostala i část pracovníků bratislavského magistrátu, informuje Denník N. Ti totiž také přišli do styku s tou samou osobou jako zaměstnanec paláce: „Vzhledem k tomu, že dvě osoby zaměstnané na magistrátu přišly do kontaktu s osobou, u které se potvrdilo onemocnění covid-19, město přistoupilo k opatřením na prevenci šíření nemoci,“ vysvětlila mluvčí města Rajčanová.

Na Slovensku bylo v úterý zaregistrováno nových 18 nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší denní nárůst za poslední dva měsíce, naposled bylo víc potvrzených případů 23. dubna, kdy bylo potvrzených 35 infikovaných. Celkově bylo k 24. červnu na Slovensku provedeno 203 911 testů, z toho 1607 pozitivních a 28 lidí onemocnění podlehlo.

BoziMilda ( 26. června 2020 23:15 )

Jo milej zlatej, Choroš má prachy a tak se podle něj řídí svět. Když se rozhodne, že ti na hlavě přistane lej.no, tak tě neochrání ani Ovar s Burešem. Tak už se s tím smiř.

Omasta ( 26. června 2020 10:43 )

To by musel přijít nějaký silnější covid. Na tady den vychcípali jen 90 letí důchodci s nedostatkem vitamínů AEDK.

Omasta ( 26. června 2020 10:07 )

To je nemehlo ta Čaputová, že se nechala otestovat. Měli by ji strrčit do chlívku k ostatním ovcím.

Sysoj Psojic ( 25. června 2020 15:14 )

Caputova nikam par dni nejde a vsude se o tom pise a rusi se schuzky. Nas jezevec nevytahne z te jeho LDN paty jak je rok dlouhy a nikomu nechybi. Ale je to dobre, aspon neudela ostudu.
Jeste ze ma telefon a mohl zavolat podporu generalnimu tajemnikovi StB soudruhu Buresovi. Je to ostatne jedinny premier ktery je s nim ochotny mluvit.
Proti Zemanovi byl Klaus prijemny prezident. Proti Babisovi byl Sobotka premier s koulema. Proti Schillerove byl Kalousek skutecny machr na finance.
ANO, bylo lip.

siki_ ( 25. června 2020 14:23 )

***, vždyť se tak ta zrůda jmenuje. Nemůžeme za to, že má jméno jako velká potřeba

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud