Vrah seniorky z Hradce chtěl přísný trest: Oloupené penzistce šlápl na krk! Soud vynesl verdikt

Autor: jp, ČTK - 
18. června 2020
10:41

Krajský soud v Hradci Králové ve čtvrtek poslal Petra Bílého za vraždu své sousedky na 15 let do vězení. Hrozilo mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Podle obžaloby usmrtil šestasedmdesátiletou ženu v listopadu 2019 v jejím bytě v Hradci Králové, když ho přistihla při krádeži odložené peněženky. 

„Nechápu, proč jsem to udělal. Očekávám přísný trest. Zasloužím si ho,“ litoval svého skutku již dříve před soudem Petr Bílý, který podle čtvrtečního rozsudku královéhradeckého soudu oloupil a zavraždil svou sousedku (76).

Muž se k činu doznal. Když přišel o práci a musel se vystěhovat z pronajatého bytu v Hradci Králové, napadlo jej, že k zisku peněz použije lest na seniorku z bytu pod ním, který vytopil. Řekl si, že za ní zajde s tím, že jde obhlédnout škodu.

„Když byla zády, vzal jsem ze stolku její peněženku,“ řekl. Žena se ale otočila a začala křičet, na což reagoval tím, že ji srazil k zemi, škrtil ji a šlápl na krk. Odešel s 2200 korunami, šperky, mobilem, jogurty, rohlíky a banány. Peníze propil, zlato prodal.  

Není zcela nenapravitelný

Soud při výměře trestu přihlédl k tomu, že obžalovaný se přiznal, nebyl dosud trestán a jeho resocializace je podle znalců možná a nadějná. „Podmínky pro uložení výjimečného trestu nebyly," řekl předseda senátu Miroslav Mjartan.

Bílý má také zaplatit pozůstalým náhradu nemajetkové újmy 1,8 milionu korun, proti tomu se však odvolal.

Michal Michal ( 18. června 2020 11:29 )

Špagát

poky-f ( 18. června 2020 11:07 )

Justice svými směšnými tresty PODPORUJE násilí v naši zemi !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud