Do věznice shání lékaře za 80 tisíc měsíčně: Rath by jim ušetřil, pracovat ale nesmí

Autor: dce - 
27. ledna 2020
17:24

Na pěkný balík vyjde vězeňský lékař daňové poplatníky - aspoň tak to vypadá z inzerátu, ve kterém věznice Ruzyně shání doktora za 80 tisíc korun měsíčně. Teoreticky by mohli ušetřit a zaměstnat odsouzené lékaře, jako je například David Rath, to bohužel ale neumožňuje zákon.

Inzerát pražské vazební věznice Ruzyně na praktického lékaře se objevil v časopisu české lékařské komory Tempus Medicorum v lednu. Pro práci s vězněnými shání doktora na plný, případně zkrácený úvazek. Za práci pět dní v týdnu nabízí plat 80 tisíc korun.

Lékařů podle serveru česká-justice.cz, který na případ upozornil, v českých věznicích chybí celkem 35. Práci devíti z nich by mohli zastat lékaři ve výkonu trestu. Jedním z nich je například v teplické věznici David Rath.

Ušetřilo by se tak 720 tisíc měsíčně. Jenže bohužel - ze zákona nesmí vězeň přijít do kontaktu s osobními údaji, penězi, omamnými látkami a musí svoji specifickou profesi vykonávat za zvýšeného dohledu, čímž se věznění lékaři vylučují.

Stejně jako David Rath, jehož k práci jako lékaře ve výkonu trestu navrhoval ředitel teplice věznice Petr Blažek. To mu ovšem zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze zatrhla. Patrně ze stejných důvodů, jaké by platily i v případě jiných vězněných lékařů.

Evka4 ( 28. ledna 2020 11:50 )

Lékaři chybí všude, nejen ve věznicích. Zákaz bych pochopila, kdyby lékař seděl za pochybení v práci. Ráth by mohl klidně pracovat v mnoha místech v krušnohoří, kde jsou zavřené ordinace. jeho největší chybou je, že není ODSák. To by babochlap Bradáčová neprotestovala.

tomik007 ( 27. ledna 2020 20:44 )

ASI by tam cajznul vsechno co neni prisroubovany

rentierskej ( 27. ledna 2020 20:10 )

edgar bednář?
to je PI** od pohledu, sám je na zabití!

vovce ( 27. ledna 2020 19:56 )

nautiIus ( 27. ledna 2020 19:16 )

Ráth by to vzal jedině za 7 mega, za drobný prej nemaká.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud