Slováci v mobilheimu zmasakrovali manželský pár: Vražedkyně byla pro oběť jako dcera!

Autor: ČTK - 
22. ledna 2020
14:57

Za brutální vraždu manželů (†54 a †59) v mobilheimu v obci Pazderny na Písecku si dvojice Slováků pravomocně odpyká výjimečné tresty. Vrazi své oběti zabili kvůli penězům obzvlášť drastickým způsobem. 

Slováci Michaela Krajčová (30) a Ján Moncoľ (35) si odpykají 28 a 27 let za loupežnou vraždu manželů na Písecku. Výjimečné tresty jim ve středu pravomocně potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jejich odvolání.

Dvojice své oběti ubodala v jejich mobilním domě a poté jim z bytu ukradla nejméně 400 tisíc korun. Krajčová vinu popřela, Moncoľ se přiznal pouze částečně. Součástí trestů je také vyhoštění z Česka na neurčitou dobu.

„O tom, že se jedná o naprostou neúctu k lidskému životu, naprosto amorální chování a ze strany obžalované Krajčové o obrovský nevděk, nemá cenu dál polemizovat," uvedl předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Uložení výjimečných trestů zdůvodnil jednak morálním profilem obou obžalovaných, jednak tím, že brutalita napadení byla ve srovnání s obdobnými trestnými činy mimořádná.

Tragická událost se stala 7. ledna 2018 v osadě Jamný u obce Záhoří nedaleko Písku. Krajčová a Moncoľ navštívili manželský pár pod záminkou spolupráce při prodeji elektrospotřebičů.

Krajčová manžele znala z dřívějška, protože dříve pracovala u nich ve firmě a bydlela u nich. Podle svědků ji brali jako dceru, a to zejména manželka, která za Krajčovou ještě krátce před svou smrtí zaplatila dluhy u telefonního operátora.

„Obžalovaná Krajčová věděla, že poškození jsou celkem movití, a napadlo ji, že by je o tyto peníze mohla připravit," řekl k tomu Lněnička.

Mezi oběma dvojicemi vypukla hádka, po které Moncoľ a Krajčová na starší pár zaútočili. Devětapadesátiletého muže bodali do obličeje, hlavy či krku a zasadili mu celkem 25 ran. O pět let mladší ženu usmrtili hlubokou ranou do krku, která přeťala tepnu. Podle znalců tuto ránu zasadil zezadu útočník, který byl menšího vzrůstu než oběť - tedy Krajčová. Oba manželé na místě vykrváceli.

Vrazi pak z mobilního domu ukradli klíče od bytu ubodaného páru, odkud poté Krajčová vzala příruční trezor s penězi. Dvojice odjela vypůjčeným autem na Slovensko, kde peníze směnila na eura, a pokračovala přes Maďarsko do Rumunska. Tam ji 18. ledna 2018 dopadla policie. Technici v autě objevili krev zavražděného muže, v mobilním domě zase našli Moncoľovu krev.

Moncoľ své výpovědi měnil, v jedné však konflikt s manželi přiznal a uvedl také, že se ho účastnila i Krajčová. Přišel také s verzí, že chtěli od napadeného muže vymoci peníze za to, že Krajčovou v minulosti údajně znásilnil. Dívka trvala na své nevině.

„Skutek, který mi je kladen za vinu, jsem nespáchala. Byla jsem uvedena v omyl," řekla ve středu soudcům bez bližšího vysvětlení. Dodala pouze, že zavražděné vnímala jako vlastní rodiče.

Lněnička vysvětlil, že o uložení výjimečného trestu - tedy 20 až 30 let vězení - uvažuje soud vždy, když pachatelé vraždy naplní dva ze znaků tzv. kvalifikované skutkové podstaty. V tomto případě byly splněny hned tři znaky: vražda více lidí, majetkový motiv a obzvlášť trýznivý způsob provedení činu.

„Je zřejmé, že poškození byli usmrceni naprosto brutálním způsobem, jednalo se spíše o masakr. Znalci vyslovili i domněnku, že poškození byli mučeni bodáním malé intenzity, aby prozradili informace, které pachatelé chtěli vědět," podotkl soudce.

Podle rozsudku musí odsouzená dvojice společně uhradit dětem a příbuzným zavražděných celkem 4,6 milionu korun jako nemajetkovou újmu. Moncoľ se ve středu přítomným pozůstalým omluvil, Krajčová nikoliv.

sacred10 ( 22. ledna 2020 19:39 )

Mě se moc líbí ta bloncka,co vede tu slovenskou blbku.Nešla bys na kávičku kočko?

hasickajana ( 22. ledna 2020 18:32 )

tak na kolika diskusích jsi tenhle svůj názor zkopíroval a sdělil všem, Milane...?

Administrator ( 22. ledna 2020 18:25 )

Všechny čobolky jsou stejný ***. To je horší jak mor.

zkratik ( 22. ledna 2020 16:31 )

twl,to sou tresty,zbytečně se tím zatěžujou soudy.Ještě by se jim měli omluvit za tolik let

tomik007 ( 22. ledna 2020 15:45 )

VRAVELA vsetkym ze to je UCZELOVKA a utok na respubliku !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud