Lukáše (†18) ve škole probil proud: Krátce před Vánocemi zranění podlehl

Osmnáctiletý Lukáš, kterého zasáhl během vyučování elektrický proud, podlehl svým zraněním.  (Autor: Facebook/Reprofoto TV Markíza)
Autor: shp - 
23. prosince 2019
19:05

Vánoc, na které se tolik těšil, se už nedožil. Teprve osmnáctiletý student Lukáš, kterého během vyučování v Nových Zámcích probil proud, skončil na tři týdny v umělém spánku. Svůj boj o život nyní bohužel prohrál.

Lukáše zasáhla elektřina v učebně elektrotechniky během měření regulace autotransformátoru. Uchopil elektrický vodič na nechráněném místě bez izolace a zasáhlo ho téměř 400 voltů. Poté upadl do bezvědomí, uvedl portál TVnoviny.sk.

Spolužáci se ho snažili zachránit

Než na místo přijela záchranná služba, spolužáci se ho snažili oživit. Sanitka ho následně odvezla do nemocnice, kde bojoval o život. Novozámecké zařízení se k tragédii nevyjadřovalo a nekomunikovalo s médii. Inspektoři práce ihned po neštěstí údajně zjistili hodně pochybení ze strany školy.

Už v současnosti můžeme mluvit o fatálním selhání při výchově a vzdělávání studentů. Nebyla vykonána opatření zamezující dotyku osob se živými nechráněnými částmi pod napětím, respektive nebyly používány ani dokonce přiděleny řádné ochranné pracovní prostředky,“ uvedl hlavní inspektor práce v Nitře Róbert Bulla.

5 milionů korun za lidský život?

Inspekce neštěstí nadále vyšetřuje. Škole hrozí vysoká pokuta v přepočtu 5 milionů korun. Rodina studenta je z jeho smrti zdrcená. Škola jí totiž tvrdila, že šlo pouze o drobný úraz. Takové neštěstí před Vánocemi...

ov21 ( 24. prosince 2019 08:21 )

nj, ale přez autotrafo to dostane proti zemi, pokud by tam bylo oddělovací trafo musel by si sáhnout na dva vodiče, každopádně jak píšete - chránič , je s podivem že to nemají nějak ošetřené , třebas rozvod malého napětí do 24v , pro měření je to dostatečné

delviar ( 24. prosince 2019 07:37 )

Méé! Vole

delviar ( 24. prosince 2019 01:51 )

Takový vývar blešího hovn@ jako seš ty nemůže nikoho urazit. Prostě s lejnem se nemluví-to se proste splachuje.

tomik007 ( 23. prosince 2019 23:31 )

Najhorsie je ked czobol nepozna ani ten svoj czobolorzsag

delviar ( 23. prosince 2019 23:22 )

Ty můžeš těm tvým čecholům kloktat průjem,telátko..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud