Krutá vražda Aleny (†58) z Nové Vsi: Očitý svědek popsal válku partají

Autor: VaB - 
25. listopadu 2019
05:01

Ve středu brzy ráno došlo v jedné vesnici na Praze – východ k tragické události. Alenu (†58) tady brutálně zavraždil její soused Karel (70)! Soused a přítel zavražděné pro Blesk.cz popsal roky před tragédií i vztah mezi obětí a vrahem! To, co udělal vrah po činu, zaskočí každého!

Brzy ráno, kolem páté hodiny ranní, došlo ve středu v obci Nová Ves nedaleko Prahy k brutální vraždě Aleny (†58). Tělo zavražděné našli na zemi bez známek života dva sousedé, redakce jméno jednoho z nich zná, nebude ho ale zveřejňovat.

„Když jsem šel zpátky, soused, co bydlí pode mnou, na mě volal: 'Pojďte sem, pojď sem!' V té tmě nevěděl, co se děje. No, a ona tam ležela,“ popisuje muž pro Blesk.cz. Muž si na ženu počkal, když odcházela do práce. „Musel si na ni počkat. Chodila ráno v pět se psem a v pět deset vyjížděla z baráku do práce. Tak jestli vyběhl z bytu, nebo jestli tam někde čekal. Já nevím no prostě…,“ popisuje zdrcený soused. Podle policie došlo k vraždě právě kolem páté ráno.

Odešel, jako když se nic nestalo!

„Žena utrpěla velmi závažná poranění, kterým ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby podlehla," uvedla mluvčí k činu. To, co udělal muž po činu, nikdo nepochopí. „On si doma dával kafe se sušenkama, to mi říkala žena. Úplně normálně odešel, jako když se nic nestalo,“ říká nechápavě muž, který nechce být jmenován.

Nekončící spory

Policie uvedla, že obviněný Karel (70) vyřešil vraždou dlouholeté spory s Alenou (†58). To potvrdil i soused. „Přistěhoval jsem se před 28 lety a už ty spory mezi sebou měli,“ řekl. „Támhle to nebylo, tohle nebylo. Nebyl vytřenej barák. Chytali se za slovo, hádali se kvůli malichernostem,“ popsal. 

Zavražděná Alena měla nedaleko domu, kde bydlela, zahradu a i o tu se měla s Karlem hádat, přitom on měl svou o kousek dál. A právě u zahrádky ji před pěti lety Karel napadl a vážně zranil, taky sekerou. „Vše vyvrcholilo tím, že ji tady před tou brankou praštil před pěti lety sekerou. Nikdo to netušil, přišel a tady ji praštil tou sekerou. A oni ho zprostili viny…,“ popsal nechápavě.

Okresní soud pro Prahu – východ ale tehdy pachatele odsoudil k podmíněnému trestu. „Takže vlastně neměl žádný trest. Dál se tady mohl pohybovat, vyskytovat. Zaplatil nějakou směšnou pokutu. Nic víc,“ řekl v den vraždy bratr Aleny.

Byl to podivín!

Už v den vraždy označil bratr zavražděné Karla (70), že je to podivín, soused to jen potvrdil. „Nikdy s námi nikam nešel, ani na pivo, nikam. Když to řeknu normálně, byl to takovej blb prostě. Od pohledu to byl podivín. V hlavě měl něco jiného než my. Byl máklej,“ dodal, že spolu asi deset let nemluvili, jen se pozdravili. 

Nemůžu tu svini ani vidět!

„Ona furt byla ublížená, furt jí někdo něco dělal. Já jí jednou říkal, proč furt brečíš? Vždyť ti nikdo nic nedělá. Ona říkala, že tu svini ale nemůže ani vidět. Byla na něj úplně vysazená. Musela mezi nimi být veliká, veliká nenávist,“ nenávist podle souseda musela mezi oběma trvat přes třicet let, myslí si. Vše se ještě přiostřovalo vzájemnými naschvály a provokováním se.

„Ta šla (příbuzná obviněného - pozn. red.) a ukazuje jí fakáče. Měli mezi sebou averzi,“  líčí soused.

Pokud bude muž soudem uznán vinným ze zvlášť závažného zločinu vraždy, hrozí mu trest odnětí svobody od dvanácti do dvaceti let!  

titan33 ( 25. listopadu 2019 19:25 )

taky někdo nemusí být blbem když nechce jít s blby na pívo, jenom blb řekne, nešel s námi na pívo ,vynucuje si pozornost

tomik007 ( 25. listopadu 2019 18:08 )

„Nikdy s námi nikam nešel, ani na pivo, nikam. Když to řeknu normálně, byl to takovej blb prostě.

balcarova3 ( 25. listopadu 2019 17:38 )

já bych tu babu nad náma taky někdy vzala něčím po kedlubně aby se jí rozsvítilo.. prostě už toho asi bylo moc

iFender ( 25. listopadu 2019 15:25 )

Cele to nase soudnictvi je pofi­derni­.Spra­vedln­ost to je to co je pro veschny lidi v zivote temer to nejdulezitejsi neexistuje .Pravda a laska zvitezi,ale kdy ? O spravedlnosti se jeste nikdo neopovazil mluvit,vidte pane Masaryku,Havle.

hejpockej ( 25. listopadu 2019 12:10 )

vrazda z nenavisti, podnecovani nenavisti, ale protoze je ona bila, tak jemu to samozrejme proslo, jak pred 5lety tak i ted. Proste bordel. Podnecovani nenavisti davaji jen tam kde se jim to hodi, ale kdyz bilej nenavidi bilou tak je to v poradku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud