Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Kanibal Čikatilo snědl přes 50 dětí a žen! Na Valentýna ho popravili kulkou do hlavy!

Autor: DH - 
14. února 2019
12:36

Psal se čtrnáctý únor roku 1994 a ve zvukotěsné místnosti byl popraven jeden z nejhorších sériových vrahů. Andrej Romanovič Čikatilo je podle mnohých tím vůbec nejkrutějším vraždícím maniakem v historii. Zabil, znásilnil a snědl přes 50 lidí. Od jeho popravy uběhlo už dvacet pět let.

Je 16. únor roku 1936 a do nadcházejícího pekla válkou utýrané Ukrajiny se rodí její budoucí démon. Ve vesnici Jabločnoje přichází na svět Andrej Romanovič Čikatilo, který bude později známý jako „rostovský řezník“ nebo „rudý či rostovský rozparovač“.

Už jako malý má Andrej problémy. Jeho vesnice, stejně jako celá Ukrajina, trpí během války hladomorem, není co jíst. Lidé loví krysy. Chlapec zůstává bez otce, který odchází do armády, a o Andreje a jeho bratra se stará matka. Podle některých zdrojů ho bije za časté pomočování, někdy se uvádí, že se jednalo spíše o časté poluce. Malý hoch navíc údajně utrpí ztrátu největší. Ve vesnici podle některých zdrojů zabijí a snědí jeho bratra Štěpána, což se ale nikdy oficiálně nepotvrdí.

Čikatilo trpí během celého dětství a dospívání sebenenávistí a impotencí, je vyloučen z kolektivu. Jeho první sexuální zkušeností se stává ejakulace během potyčky s kamarádem. Už tehdy ví, že je s ním něco v nepořádku. Opakovaně nemůže se ženami dosáhnout erekce, začíná sám sebe nenávidět ještě více. I přes tento fakt se ale v roce 1963 ožení a s manželkou zvládne zplodit dvě děti.

Andrej je velice chytrý, na dálku vystuduje ruskou literaturu a je zaměstnán jako učitel. Už tam se ale pokouší opakovaně znásilnit své studentky a později ho vyhodí. Následně pracuje jako úředník v továrně. Po přestěhování do města Šachty u Rostova začíná jeho řádění. Dva dny před Vánoci roku 1978 se Čikatilo rozhodne znásilnit devítiletou dívenku Jelenu, když ale opět nedosáhne erekce, uškrtí ji a ubodá. Přitom konečně dosáhne vrcholu. Za vraždu je později obviněn jiný muž, který se pod vlivem mučení k činu přizná a je popraven, Čikatilo sice je v okruhu podezřelých, ale vyšetřovatelům přijde jeho profil příliš důvěryhodný. Má vysokoškolský titul, dům, rodinu i stálou práci. Navíc je dlouhodobým členem komunistické strany.

Mezi lety 1978 až 1981 je Čikatilo v ústraní, bojí se policie, která mu byla na stopě. V roce 1981 se konečně odhodlá a zavraždí prostitutku, protože s ní opět nedosáhl erekce a ona se mu za to vysmála. Během dalších dvou let pak spáchá několik dalších vražd, své oběti si vytipovává na autobusových a vlakových zastávkách. Jeho motivací je erekce, té dosahuje jen při brutální vraždě. V roce 1983 dochází policii trpělivost, rozjíždí rozsáhlou pátrací akci, které se postupně účastní na 200 lidí, což však přinese jen nález několika těl, která zakonzervoval sníh. Díky jejich zachování se zjistí, že vykazují stejné známky poškození. Čikatilo svým obětem často ukusuje bradavky, bodá je nožem do genitálií a chlapcům amputuje penisy. Mnohdy obětem chybí malé části těl jako prsty či nos a ústa.

Během následujících šesti let policie zatkne a křivě obviní několik delikventů, úchylů a homosexuálů, mučí je a nutí je se přiznat. „Rostovský řezník“ ale řádí i nadále a tak musejí nakonec být všichni propuštěni. Během té doby je Čikatilo za jiné přestupky na tři měsíce vězněn, jeho krev se ale neshoduje s DNA vzorky nalezenými na místech činů, což se později bude označovat jako chyba policejní laboratoře. Je propuštěn a dál vraždí.

Je vyhozen z práce a stěhuje se do Novočerkassku, odkud vyjíždí na své obchodní cesty, které často využívá k zabíjení. Vyšetřovatelé žádají, aby jim v případu pomohla americká FBI, což ale komunistická strana okamžitě odmítne. Čikatilo ale následně udělá obrovskou chybu. Na začátku listopadu 1990 už po oblasti jeho bydliště hlídkuje obrovské množství policistů v civilu i v uniformách, on se ale stejně neudrží a v lesíku zavraždí dvaadvacetiletou Světlanu Korostikovou.

Při cestě z místa činu přijde policistům podezřelý, protože má na sobě špinavý formální oblek. Hlídka ho zastaví a legitimuje. Čikatilo se vymlouvá, že byl na houbách, což nakonec projde. Kdyby ho tehdy policisté prohledali, zjistili by, že má v tašce uřezané prsty oběti. Následně je v lese nalezena mrtvola ženy a policie má jasno, vrahem je Andrej. Sledují ho, a když si všimnou, že na svých procházkách po městě oslovuje a láká malé chlapce, neváhají a muže zadrží.

Andrej Romanovič Čikatilo ve vazbě vše popírá. Zlom přijde až ve chvíli, kdy mu policejní psycholog, který byl v rámci kriminalistického vyšetřování povolán k případu vražd vůbec poprvé v historii SSSR, přečte jeho vypracovaný profil vytvářený po celá léta pátrání. Čikatilo se při něm na místě údajně rozbrečí a ke všem 56 vraždám se dozná.

Policie je v šoku. Do té doby evidovala jen 36 mrtvol. „Rozparovač“ se v cele chová slušně, při soudním procesu, kterého se i přes velký zájem veřejnosti smí účastnit jen příbuzní obětí, se však urve ze řetězu. Ukazuje genitálie, pořvává a zpívá si. Soud provázejí hysterické výlevy některých příbuzných, do kterých Čikatilo vykřikuje, že je těhotný a že kojí. Následně se přiznává ke kanibalismu a nekrofilii a je odsouzen k 56 trestům smrti za každou z vražd. Čtrnáctého února roku 1994 ho ve zvukotěsné místnosti střelí popravčí za pravé ucho.

Na motivy života jednoho z nejkrutějších vrahů je později natočeno několik filmů. Jeho osobu využívá pro svůj horor „Ghoul“ i český režisér Petr Jákl.

xxxx666 ( 14. února 2019 17:26 )

Film GHOUL je jeden v největších odpadů co se kdy natočil jako film dle skutečné předlohy.S Čikatilem neměl společnýho vůbec nic.

Ph75 ( 14. února 2019 17:06 )

Psal se čtrnáctý únor roku 1945.Prahu bombardovala americka armada.Kdyby nahodou blesk nevedel.

jussuf ( 14. února 2019 13:57 )

Je ťažko uveriteľné, že takých činov sa mohol dopustiť člen Komunistickej strany Sovietskeho zväzu. Strany, ktorá viedla šestinu sveta a jej satelity ku krajším zajtrajškom proletárov všetkých krajín. To bude nejaká kačica.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud