Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Další průšvih laboratoře, kde skřípali opice ve svěrácích! Falšování výsledků testů

Autor: Štěpán Šimůnek - 
11. listopadu 2019
11:48

Od chvíle, kdy svět obletěly šokující záběry týraných zvířat v německé laboratoři, uběhly tři týdny a i přes slib veterinární správy, že vše prošetří, se nic neděje. Autoři záběrů proto zvyšují tlak: Vědí prý, že vedení zaměstnancům nařizovalo falšovat výsledky testů! 

Makakové přicvaknutí za krk do ocelových svěráků, krvácející a bez pomoci zanechaní psi a kočky… Ze záběrů natočených v laboratoři společnosti LPT se zvedá žaludek i silným náturám. Video z testování účinků léků na zvířatech tajně pořídili někdejší zaměstnanci laboratoře.

Živá za mrtvá

A kauze teď připsali další kapitolu tvrzením, že utrpení zvířat bylo vlastně úplně k ničemu. „Nutili nás upravovat výsledky testů, ve zprávách zpětně měnit množství podaných dávek, a dokonce nahrazovat zvířata, která v důsledku testů zemřela, živými. To vše bez informování klienta, který si testy medikamentů zadal. Vše jen proto, aby produkt prošel!“ šokuje tvrzením jeden z nich. Aktivisté pod rouškou anonymity vyzpovídali i někdejší členku vedení LPT. „Dostávala jsem data, která nesplňovala požadované hodnoty. Na mně bylo, abych je zfalšovala: Doslova mi říkali: Ohni to tak, aby čísla vyhovovala,“ tvrdí.

Ohrozili lidi?

Říká-li pravdu, jde o mimořádně závažný skandál. Vždyť laboratoř LPT poblíž Hamburku je zaměřena na testy léků a jejich toxikologické zkoušky – jinými slovy: Na zvířatech zkoumá míru jedovatosti jednotlivých substancí a to, jaká dávka jedu může být pro člověka smrtelná. Může to tedy znamenat, že LPT pod vidinou zisku nejen týrala zvířata, ale do budoucna i riskovala zdraví a životy lidí…

Firma LPT vše popírá

Firma LPT vydala prohlášení, v němž falšování popírá: „Toxikologické zkoušky mohou zřídkakdy vést k nečekaným úmrtím. Když se tak stane, dávky se sníží a případ se zdokumentuje a nahlásí. Informace nebo důkazy o údajném padělání nám nejsou známy. Fakticky je něco takového nereálné vzhledem k přísnému kontrolnímu systému vyžadovanému naší společností.“

cardas51 ( 18. listopadu 2019 13:40 )

MiraF kryplu a vrahů je na světě pořád dost, než je živit z daní poplatníků, tak ať slouží jako laboratorní pokusni zmetci.

nemocna ( 12. listopadu 2019 02:50 )

bestie laboratorní bezcitná at umíráte tím nejhorším bolestivým utrpením, škvařte se v pekle a všichni ne jen v Německu, zkoumat se dá i jinak ne na ubohých trpících zvířat, takové lidi vymýtit z této planety, vás dát do svěráku a mučit, za živa řezat po kouscích

MiraF ( 11. listopadu 2019 19:30 )

přihlaste se místo kecu - na místa tech zvířat - uvidíme kdo bude litovat vás

ivuska1 ( 11. listopadu 2019 18:55 )

Jedine zakony mohou pomoci ale dnesni politici tyto krutosti akorat podporuji. Jsou to lide , kteri vlastne toto tyrani uznavaji. Jak jim muzete verit a jeste je volit ???!!!

sagittarius ( 11. listopadu 2019 16:39 )

Svinské zrůdy!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud