Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Pěstounka týrala chlapce (8) a brala 14 tisíc. Dítě našli připoutané řetězem k posteli

Autor: blv - 
4. listopadu 2019
19:36

Spoutaný lepicí páskou, se zavázanýma očima, k posteli přivázaný řetězem. Tak našli pracovníci sociálního úřadu osmiletého chlapce v bytě jeho pěstounky (56). Ta pracuje jako vychovatelka a navíc se doma stará o děti v pěstounské péči. Za to pobírá nemalé peníze. Ale jak se ukázalo, její výchovné metody ze všeho nejvíc připomínají středověkou mučírnu. 

Na začátku byl anonymní telefonát na sociální úřad v ukrajinském městě Dnipro. Udání přišlo zřejmě od někoho ze sousedů, kterému bylo podezřelé, co se děje za dveřmi jednoho bytu. Se čtyřmi dětmi tam bydlela šestapadesátiletá žena. Jedno bylo její vlastní, další měla v péči. 

Když se úředníci ze sociální péče na adresu dostavili, byli v šoku. K posteli byl připoutaný pětiletý chlapec oblečený jen ve spodním prádle. Ruce měl omotané lepicí páskou, oči zavázané a kolem krku řetěz. Na těle byly patrné stopy po bití.

Byt patřil učitelce místní základní školy. „Ne, o žádných problémech nevíme, byla úplně normální,“ řekli později její kolegové pro ukrajinskou televizní stanici TNS. Učitelka před několika lety dokonce obdržela čestný titul Matka-hrdinka. Ten se na Ukrajině uděluje ženám, které vychovaly pět a více dětí – bez ohledu na to, jestli byly vlastní, nebo v pěstounské péči. 

V maličkém bytě o rozměrech 17 metrů čtverečních žila kočka, pes a žena se čtyřmi dětmi ve věku čtyři, šest, osm a třináct let. Jedno bylo její vlastní, ostatní měla v pěstounské péči. Měsíčně na ně dostávala sociální dávky 15 tisíc hriven (v přepočtu 13 800 korun), což na Ukrajině jsou nemalé peníze. 

Pěstounka tvrdí, že o ničem nevěděla. „V tu dobu jsem byla v práci. Úředníci svévolně vešli dovnitř a vylekali děti, co se tam stalo, já nevím. Ten řetěz tu byl, protože jsme ho měli kvůli psovi, chtěla jsem to vysvětlit, ale oni okamžitě sebrali děti,“  hájila se žena pro TNS.

Místo, kde děti žily, bylo děsivé. Jedno spalo na palandě, dvě na starých rozkládacích křeslech a další na gauči. Je nepochopitelné, že úřady sem nedorazily mnohem dřív. Další tři děti tu totiž v minulosti už vyrostly. 

Děti Matky-hrdinky skončily v dětském domově a žena ve vazbě. Podle ukrajinských zákonů se na ni vztahují hned tři paragrafy: omezování osobní svobody, mučení a neplnění povinnosti péče o dítě. Trest, který v takové kombinaci hrozí, je až deset let vězení. 

sorgedoktor ( 1. září 2020 12:04 )

No jo, no. To ječ drsny nartod.Ovsyem vsechno ma miot sve meze...

AliAlice ( 1. září 2020 09:05 )

Stačí se podívat na ten její rypák....A to nikdo kompetentní tady ty ,,pěstounky " nekontroluje ?? Takový zrůdy si s toho ,,pečování " udělaly výnosný dobře placený kšeft !!!

verka1 ( 4. listopadu 2019 20:19 )

Vychovatelka za všechny peníze
Zavřít takovou vobludu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud