Porady ve vířivce a kondomy na firemním večírku? Britského miliardáře stíhají za obtěžování!

Autor: SKS - 
25. října 2019
12:58

Má Velká Británie svého Jeffreyho Epsteina (†66)? Na tuto otázku odpoví tamní policisté, kteří vyšetřují údajné sexuální útoky miliardáře Lawrence Jonese (51) vůči podřízeným ženám. K zaměstnankyním se Jones podle svědků chová dlouhodobě nevhodně. Několikrát například uspořádal firemní schůzku ve vířivce nebo vzal podřízenou do sex shopu, kde jí nakoupil erotické pomůcky.

Britský byznysmen Lawrence Jones čelí obřímu skandálu. Zakladatele společnosti UKFast, která poskytuje internetové připojení a cloudová úložiště, obvinilo několik žen ze sexuálního obtěžování. Jde o mladé ženy, které pracovaly pro Jonesovu firmu.

Jedna z nich podle deníku The Sun popsala, že jí Jones krátce po zaměstnání vzal do sex shopu, „vrazil jí erotickou pomůcku do obličeje a řekl, aby do dárkového balení zabalila sexhoupačku a negližé.“ Další Jonese obvinila, že jí polil klín vodou ze sklenice a zeptal se, jestli je díky němu vlhká.

Se svým svědectvím přispěl dokonce i Jonesův bývalý zaměstnanec, který byznysmena označil za misogyna. „Chtěl, aby mu lidé seděli na koleni nebo se s ním mazlili,“ popsal.

Lawrence Jones patří mezi 250 nejbohatších lidí Velké Británie a má vlivné přátele. Nechyběl například na svatbě prince Harryho s vévodkyní Meghan. Mezi jeho přátele patří také excentrický miliardář Richard Branson (69), na jehož luxusní jachtě mělo dojít k jednomu z útoků ze strany Jonese.

Zaměstnanci společnosti UKFast listu Financial Times popsali, že na firemním vánočním večírku byly rozmístěné mísy s kondomy.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud