Z hrdinky vyvrhelem. Policistka rozmluvila dívce (19) sebevraždu, pak jí dělala návrhy

Autor: tva - 
23. června 2019
21:06

Britská policistka čelí obvinění z obtěžování 19leté dívky, kterou poznala při jejím pokusu o sebevraždu. Příslušnice policejního sboru měla navíc teenagerce dělat nevhodné návrhy se sexuálním podtextem. Informuje o tom server The Independent.

Policistka Jennifer Reganová (38) si s obětí svých nevhodných zpráv vyměnila e-mailovou adresu poté, co dívce vymluvila skok z mostu. Ve zdravotní kartě mladé dívky se to přitom jen hemží lékařskými záznamy svědčícími o jejích závažných psychických problémech. Podle psychiatrů trpí poruchou osobnosti.

Reganová poté začala mladé ženě se sebevražednými sklony posílat e-maily a textové zprávy, ve kterých se s ní nevhodným způsobem pokoušela navázat blízký vztah. V jedné ze zpráv ji dokonce pozvala, aby strávila noc v jejím bytě, kde jí údajně měla dělat sexuální návrhy.

Policistka se ke sboru připojila v roce 2009, přičemž jako strážník působila v té době již třetím rokem. Ve svém prvním vzkazu, který odeslala dívce ze svého pracovního e-mailu, zve duševně nemocnou „na pokec a drink“. Poté už proběhla výměna telefonních čísel a Reganová tak v první polovině července 2018 komunikovala s dívkou přes SMS zprávy.

„Pokud bys chtěla dobrodružství, mohla bys mě navštívit“

„Ráda bych s tebou zůstala v kontaktu, protože si myslím, že jsi úžasná bytost, a tuším, že je s tebou spousta srandy,“ napsala 19leté ženě policistka. „I přesto, že jsme se seznámily díky mojí práci, byla jsi to ty, kdo mě přesvědčil tě oslovit i mimo ni. Myslím si, že jsi strašně skvělá osobnost a jsem ráda, že se my dvě známe.“ Poté dodala: „Pokud bys chtěla zažít dobrodružství, mohla bys mě navštívit.“

Reganová nabídla dívce, že jí zaplatí taxi do svého bytu v Manchesteru a následující ráno odvoz zpět. V sedm hodin večer mladá žena skutečně nasedla do taxíku, který ji odvezl za policistkou. Kolem půl desáté se však podle svých slov „začala cítit nepříjemně a chtěla odejít“. Byt opustila kvůli tomu, že Reganová začala mluvit o sexu. Následující ráno obdržela od policistky zprávu, ve které stálo: „Doufám, že jsem tě včera večer nějak nenaštvala.“

Policistka Jennifer Reganová (38) čelí obvinění z obtěžování 19leté dívky, která chtěla spáchat sebevražduPolicistka Jennifer Reganová (38) čelí obvinění z obtěžování 19leté dívky, která chtěla spáchat sebevraždu | Profimedia.cz

O devatenáct let starší Reganová přiznává, že si s dívkou vyměňovaly zprávy, a nepopírá ani fakt, že ji pozvala k sobě do bytu. Odmítá ale tvrzení, že by mladé ženě dělala sexuální návrhy nebo se chovala jakkoli nevhodně.

„Policistka Reganová plně nerozumí závažnosti takového jednání a dopadů, jaké může mít na důvěru policejního sboru. Její chování svědčí o tom, že nedokáže identifikovat hranici mezi pracovními a osobními zájmy,“ uvádí zpráva vyšetřovatelů. „Pochybení Reganové spočívá v tom, že ohrozila křehké zdraví mladé ženy, přičemž se dopustila velkého rizika. Tak labilním osobnostem, jako je zmíněná dívka, stačí velice málo k tomu, aby byly schopny ohrozit sebe nebo ostatní.“

Policistka byla po zveřejnění výsledků vyšetřování propuštěna ze služby.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

trugoY ( 25. června 2019 05:54 )

Kdo by lizal starou prochc anou p í č u?

Zobrazit celou diskusi
Další videa