Donutil ji dvakrát k orálnímu sexu, rozhodl soud. Politik z ODS má zaplatit 50 tisíc

Autor: ČTK - 
21. 6. 2019
14:26

Vinným ze sexuálního nátlaku uznal soud v pátek bývalého radního za ODS Marka Dostála. Poškozenou ženu měl donutit k orálnímu sexu, vyplatit jí má nyní odškodné - 50 000 korun. A sám vyfasoval roční podmínku. Podle rozsudku zneužil svého postavení zaměstnavatele a ženu, která v jeho firmě pracovala jako servírka, přiměl k orálnímu styku ve dvou případech.

Přerovský okresní soud dnes uznal přerovského politika Marka Dostála (ODS) vinným ze sexuálního nátlaku a uložil mu trest jednoho roku se zkušebním odkladem na dva roky. Dostál kvůli kauze rezignoval krátce po komunálních volbách na funkci přerovského radního s tím, že chce očistit své jméno.

Rozsudek není pravomocný, Dostál se proti němu odvolal. Podle soudce Dostál využil v listopadu 2017 špatnou finanční situaci poškozené. Ke styku ji údajně přiměl v okamžiku, kdy přišel na schodek v tržbě.

„Oba akty se opravdu mohly stát tak, jak je poškozená popisuje. Její výpověď je nepřímo podporována výpověďmi jiných svědků,“ uvedl soudce Jan Rektor.

Podle obžaloby si muž pozval poškozenou 6. listopadu 2017 do bytu kvůli řešení jejího schodku v tržbě. Tam ji údajně svlékl, lákal ji do sprchy a požadoval po ní, aby ho orálně uspokojila. Žena na to přistoupila z obavy o práci, uvedla státní zástupkyně. Další incident se podle obžaloby odehrál o několik dní později přímo v pohostinství, kde ženu k sexuálnímu aktu údajně donutil obdobným způsobem.

Žena utrpěla trauma. Soud: Nemstila se

Jako zásadní označil soudce to, že se u ní vyvinula posttraumatická psychická porucha, která svědčí o přítomnosti traumatu. „Poškozená byla přinucena nátlakem a okolnostmi, obžalovaný zneužil této situace,“ uvedl soudce.

Roli v rozhodování soudu hráli i znalci, kteří označili výpověď ženy za věrohodnou a vyvrátili teorii obžalovaného, že důvodem jejího trestního oznámení byla msta. „Neusilovala o potrestání, v tu chvíli jí šlo o bezpečí, říkala, že by jí jako zadostiučinění stačila omluva. Nevyplývá to pro mě jako motivace nějaké msty,“ uvedl tehdy znalec.

Zpochybňují poškozenou

Dostálovi, který vinu po celou dobu popíral a tvrdil, že jde z její strany o akt msty kvůli zpronevěře peněz, původně hrozily až čtyři roky vězení. Trest uložený soudem je jen o něco mírnější, než žádala žalobkyně Šárka Pivodová. Naopak obhájce Petr Vavřík žádal zproštění. Ve své závěrečné řeči si několikrát spletl poškozenou s obžalovanou a označil ji za otrlou gangsterku.

Znovu poukázal na její dluhy. Považuje naopak za prokazatelné to, že se tato věc nestala. „Dozvídáme se, že paní poškozená plodila mnoho šokujících deliktů,“ uvedl Vavřík s tím, že ji snad ani není možné brát vážně. „Tam, kam přišla, několik let tráva neroste a všichni jsou z toho nešťastní,“ podotkl k tomu Dostál.

Obžalovaný se stal přerovským radním loni 5. listopadu. O obvinění se začalo veřejně mluvit na dalším jednání zastupitelstva 19. listopadu, kdy na něj upozornili opoziční zastupitelé. Dostál rezignoval loni 6. prosince, kdy už byla podaná obžaloba.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

starymlok ( 23. června 2019 22:11 )

Bože v ČR se najde tolik debilů.Nejde mi jen o kobliháře ,ale i o opozici.
Ku-rva ,snad byly volby né.

BABISE_NECHCEME ( 22. června 2019 08:46 )

Krásné ráno.
Přátelé, znovu opakuji že v neděli 23.6.2019 v 16:30 hodin se v Praze na Letné koná obrovská demonstrace proti trestně stíhanému estébakovi Babišovi a jím dosazené ministryni Benešové. Všichni slušní a inteligentní lidé, kterým není lhostejný osud naší země jsou vítáni, tak jako na poředchozích demonstracích.

Už se to blíží!

tomik007 ( 21. června 2019 21:30 )

POTRETI, si zapomnel VIAGRU doma...

tulipan ( 21. června 2019 19:48 )

tulipán tak že tvé hodnoty udava­če,kon­fiden­ta,špí­ny,kři­váren sajrajtu nazýváš demokracie!! tak že humusáku já uzávám hodnoty chytré­ho,pra­covi­tého,­pocti­vého,­Babi­še který maká pro rodi­ny,dě­ti,duc­hodce,­ekono­miku,­život­ní uroven,stát!!

hejhej ( 21. června 2019 19:43 )

Odporné hovado !!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa