Záhadná smrt Miládky S. (†8) před 64 lety: Byla to vražda?!

Autor: Kateřina Baranová - 
1. října 2019
19:24

Vražda! Kronikář popisující smrt Miládky S. (†8) před 64 lety se o jiné příčině úmrtí nezmiňuje. Policie ji ale uzavřela jako dopravní nehodu. A z mordu před pár dny seniorka (90) obvinila svého muže…

Miládka S. se vracela 11. října 1955 ze školy v Čenkově na Příbramsku do nedalekého Medelova mlýna, kde s rodiči žila. Domů nedorazila. Nalezena byla vysvlečená a zahrabaná pod hrází rybníka, kousek od domova.

„Ihned byla provedena všechna opatření k vypátrání vraha. Tento hrozný čin rozrušil celou obec. Rodiče doprovázeli děti do školy i ze školy z obavy před opakováním, neboť vrah nemohl býti zjištěn,“ popsal kronikář obce a Miládčin učitel.

Poslední rozloučení proběhlo 19. října. „Zavražděná Miládka byla zpopelněna za účasti nešťastných rodičů, příbuzných a velkého množství občanů, kteří se přišli rozloučit s touto hodnou, milou a nadanou dívkou,“ uzavřel příběh učitel.

Nehoda mustangu je jen špička ledovce. Expert řekl, za kým na silnicích zůstává krev

Dopravní nehoda?

Veřejná bezpečnost na případ tehdy uvalila embargo a místní začali spekulovat o znásilnění a vraždě. To ale prý nebylo prokázáno, na hluboké ráně na hlavě našli při pitvě lak z nákladního auta, proto byl případ uzavřen jako dopravní nehoda. Proč byla ale dívka svlečená? A ukrytá v rybníku kousek od domova?

Seniorka: Udělal to manžel

Případem se policie začala znovu po 64 letech zabývat poté, co seniorka (90) udala svého manžela. Práskla ho po hádce v pražském domově důchodců. „Žádný zvrat v případu nenastal, kriminalisté nezjistili žádné nové okolnosti či skutečnosti. Policejní orgán pouze ověřuje některé dodatečně získané informace,“ řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Smutný případ popsal v kronice Miládčin učitel. Hovořil přitom o vraždě.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud