Miládku (†8) zabil můj manžel! Seniorka promluvila po 64 letech. Svědkyně odhalila děsivé detaily

Autor: I. D. Hladík, yks - 
26. září 2019
11:22

Dlouhých 64 let zůstávala vražda osmileté Miládky v Čenkově na Příbramsku neobjasněná. Dokud se příbramské policii neozvala seniorka (90), která prohlásila, že za zabitím dítěte stál její manžel. Spolu s jejím nařčením vyšla najevo nová fakta týkající se případu. Blesku je sdělila žena, která tehdejší vyšetřování zná z bezprostřední blízkosti.

90letá seniorka se rozhodla promluvit o děsivém zločinu. Kriminalisté se nestačili divit, když jim oznámila, že za prastarým nevyřešeným případem vraždy dítěte stál údajně její manžel. Na tísnivou atmosféru, která na všechny padla po nálezu Miládčina oblečení, její školní brašny a následně jejího těla, svědci dodnes vzpomínají.

Bylo to v úterý 11. října 1955, kdy teprve osmiletá Miládka vyrazila ze mlýna, který se nachází nedaleko středočeské vesnice Čenkov. Mířila do školy. Čekala ji tříkilometrová trasa. Domů už nedorazila. Tak se začala psát první kapitola příběhu, jehož završení možná přijde po více než 60 letech.

Našli ji svlečenou

Informace o případu sdělila Blesku žena, která děvčátko znala, a později, když pracovala u soudu, měla i přístup do vyšetřovacího spisu. Tenkrát prý zprvu nikdo netušil, co se stalo. Pak bylo k hrůze všech místních nalezeno ve stodole jen kousek od mlýna oblečení a aktovka dívenky.

„Její tělo pak pozdě večer objevil jeden z místních mužů se psem. Bylo vysvlečené a zakryté hlínou a trávou pod břehem rybníka nedaleko mlýna, kde bydlela,“ popsala pro Blesk zmíněná pamětnice.

Nařízená pitva tehdy odhalila stopy autolaku používaného na náklaďáky až v dívčině mozku. Znásilnění, o němž místní uvažovali jako o možném motivu, ale pitva nakonec vyloučila.

Případem se začala zabývat policie, ovšem bez ohledu na to, jak vyšetřování dopadne, pachatel zůstane už navždy nepotrestán. Zločin je totiž už promlčený.

Máte jakoukoli informaci o 64 let starém případu? Víte, co nyní vedlo seniorku k tomu, že muže po tak dlouhé době nahlásila policii?
Pište SMS, nebo volejte na 724 249 000,
případně se ozvěte na adresu tip@blesk.cz!

brano34 ( 27. září 2019 02:17 )

Kdo byli její rodiče? Žije někdo ze sourozenců zavražděné Milady?

brano34 ( 26. září 2019 20:55 )

Stará paní to asi ví a dobře že vše vylezlo na povrch

.tg.bb ( 26. září 2019 20:53 )

Dědek ještě žije - s babkou v DD. Není jasné, jestli za to někoho odsoudili, hlavně že to uzavřeli jako autonehodu... Tehdejší tresty za ublížení na zdraví s následkem smrti byly dost nízké. 2 roky za nedbalost, 3 - 10 let v ostatních případech (úmysl).

brano34 ( 26. září 2019 19:54 )

Seniorka, které ještě hlava dobře slouží, vše policajtům po dlouhém období povyprávěla a to je dobře. Myšlenka na tu holku ji nehávala stále na živu a nenechala ji umřít.

salisbury ( 26. září 2019 18:36 )

Mohla to rict po 89. ale to by si komplikovala soudruzka zivot, to by byla stihana za spolupraci, ze mlcela. Sto pro, ze brzy zhebne, vi to a chtela jen ulehcit svemu svedomi, udelala to jen pro sebe. Rodina i holcika ji jsou ukradeny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud