Šarlatán vyvraždil v exotickém ráji rodinu. Šílený útok nepřežily ani dvě holčičky (†8 a †11)

Autor: Darina Jíchová - 
16. 9. 2019
10:24

Vražda rodiny Kumarových na přelomu srpna a září otřásla tropickým rájem Fidži, náhodná chodkyně objevila těla pěti osob včetně dvou dětí, holčiček ve věku 8 a 11 let. Uprostřed těl seděla jediná přeživší tragédie, roční holčička, o které se v tisku píše jako o „zázračném dítěti“. Vyšetřovatelé v souvislosti s vraždou zadrželi novozélandský pár. Domnívají se, že zločin by mohl být spojený s čarodějnictvím.

Oběťmi hrůzného činu byli manželé Nirmal Kumar (†63) a Uša Devíová (†54), jejich čtyřiatřicetiletá dcera Nílešní Kadžalová. Mezi mrtvými byly také dvě děti, dcery Kadžalové Sana (†11) a Samara (†8). Rodina žila ve městě Nadi a jejich těla byla objevena na vysočině Nausori.

Tragédii přežila roční Samaria

K místu činu přilákal Kelaru Toloivou, která se zrovna po vysočině procházela, dětský pláč, žena byla zděšená, když viděla, jak roční Samaria Kumarová sedí mezi těly svých příbuzných, a na místo okamžitě přivolala policii a záchranku. Holčička sama v divočině strávila více než 36 hodin. Policisté začali případ vyšetřovat, na tělech obětí nenašli žádná zranění a domnívali se, že šlo nejspíš o otravu.

Policie na Fidži vyšetřuje záhadnou smrt pětičlenné rodiny.Policie na Fidži vyšetřuje záhadnou smrt pětičlenné rodiny. | Twitter Policie Fidži

Světlo do případu vnesla výpověď otce dvou zavražděných dívek, muž uvedl, že jeho tchán, který je rovněž mezi zavražděnými, měl až „neobvyklý zájem o čarodějnictví“. „Nikdy jsem neviděl nikoho, ani mezi známými nebo rodinou, kdo by se zajímal o čarodějnictví tak jako můj tchán,“ sdělil místnímu tisku.

Vdovec: Prováděli rituály, vyráběli panenky a píchali do nich jehly

„Zvykl jsem si vídat tchána a různé čarodějnické šarlatány, jak z hlíny vyrábějí panenky a zabodávají do nich jehly. Když dělali ty svoje rituály, odváděl jsem dcery z místnosti. Zdá se, že manželku a holky do toho nakonec ale taky zapletli,“ domnívá se vdovec.

Po třech týdnech vyšetřování má policie pachatele, krátce po nalezení těl byl zadržen Novozélanďan s povolením k pobytu na Fidži. Policisté vyslýchali jak jeho, tak jeho manželku. Pár sice po 48 hodinách propustili, ale zakázali jim opustit souostrovní stát. V pondělí 16. září si muž vyslechl obvinění, bude souzen za 5 vražd a jeden pokus o vraždu.

Novozélandský šarlatán Muhammad Rahíš Isúf (62) s manželkou.Novozélandský šarlatán Muhammad Rahíš Isúf (62) s manželkou. | reprofoto/facebook

Podle policie zabíjel místní léčitel

Domnělý vrah Muhammad Rahíš Isúf (62) pochází z novozélandského města Christchurch, ve kterém letos v březnu došlo v tamních mešitách ke střeleckému masakru motivovanému bělošským extremismem, muž tam pracoval jako řidič autobusu. Isúf, na Fidži známý jako Kamál případně doktor Kamál, je podle všeho jedním z „čarodějnických šarlatánů“, se kterými se Kumarovi stýkali. Oba manželské páry byly dlouholetými přáteli a sousedy.

Isúf byl v Nadi vyhledávaným léčitelem, o jeho praktikách věděla i policie. Podle výpovědí se Isúf staral také o Devíovou. „Chodili do divočiny dělat různé rituály, někdy je dělali i na pláži. Modlili se a on svým pacientům dával nějaké bylinky nebo dryáky z nich. Ušu léčil kvůli bolestem břicha, které ji trápily,“ vypověděl rodinný přítel Kumarových.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa