Vražda čerpadlářky Jany (†58): Podezřelé vyslýchali už po činu!

Aktualizováno -
16. ledna 2019
15:37
Autor: chal - 
16. ledna 2019
15:12

Středočeští policisté na středeční tiskové konferenci zveřejnili bližší informace k případu vraždy čerpadlářky Jany Š. (†58). Kriminalisté v případu zahájili trestní řízení, starší David Š. (32) byl obviněn z vraždy a hrozí mu 15 až 25 let. Druhý ze zadržených byl obviněn z loupeže a hrozí mu dva až 10 let. Oba podezřelé kriminalisté mezi prosincovou vraždou a pondělním zadržením vyslýchali.

Vyšetřovatelé potvrdili, že oba zadržení za sebou mají pestrou kriminální minulost. Podle nich má jít o „známé firmy“, které se pohybují v kriminálním prostředí. Jejich jména se v souvislosti s případem objevovala v podstatě od začátku vyšetřování. Oba muži byli kvůli případu dokonce na výslechu. „Na základě dalších šetření a výslechů dalších svědků jsme se v pondělí utvrdili v tom, že jsme na správné stopě a okolo 16. hodiny jsme si byli na 110 % jistí,“ řekl vedoucí odboru obecné kriminality Aleš Pavlík.

První zatčení proběhlo v pondělí krátce po šesté odpoledne v Kralupech nad Vltavou. Tímto zadrženým má být 26letý Ivan H., který při přepadení nestřílel. Policisté zahájili trestní řízení a Ivanovi H. hrozí za loupež dva až deset let vězení.

Video  Policie zveřejnila video z čerpací stanice Veltrusy.  - Policie ČR

Zatčení Davida Š. proběhlo po desáté večer pod taktovkou zásahové jednotky, policisté si totiž nebyli jistí, jestli není podezřelý ozbrojený. Právě David Š. měl totiž při přepadení střílet. V době zásahu byly v objektu další osoby. 

Policisté státnímu zástupci přednesli návrh na vzetí podezřelých do vazby a ten jim vyhověl. O jejich návrhu bude mělnický soud rozhodovat ve čtvrtek dopoledne.

„Jeden ze zadržených je vícekrát trestaný, oba mají kriminální minulost,“ dodal Pavlík. Připomněl, že policisté pracovali i s verzí, že jedním z pachatelů je žena, a to kvůli jeho zvláštnímu způsobu chůze, který zachytily kamery. „Dalším šetřením, vyhodnocováním stop a tak podobně jsme tuto verzi vyloučili a dále jsme vyfiltrovali poznatky ... že pachatelem je muž a spolupachatelem je také muž,“ doplnil.

Policisté dostali od veřejnosti stovky podnětů, některé z nich byly bizarní. „Bylo zmíněno, že ta druhá osoba je provozovatel zvláštního arabského tance, nebo že ho den předtím lidé viděli hrát v seriálu na celostátní televizi, tak ty jsme hned vyřazovali,“ sdělil Aleš Pavlík. Některé z poznatků ale prý pomohly ke zdárnému konci vyšetřování a policisté poděkovali veřejnosti i médiím za jejich součinnost.

Pavlík dnes také novinářům řekl, že s podobným případem se za deset let, co působí na krajském ředitelství, ještě nesetkal. Na otázku, zda byla nalezena vražedná zbraň, neodpověděl a nepotvrdil ani informaci, že podezřelého z vraždy policii nahlásil jeho komplic.

Na případu pracovalo podle Pavlíka kolem 50 lidí. Čin byl výjimečný i tím, že pachatelé stříleli po ženě, která se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice. Případ vyvolal mimořádnou pozornost, sledovali ho nejen lidé z okolních obcí, ale také obsluha čerpacích stanic po celé republice.

Video  Domovní prohlídka u Davida Š., podezřelého z vraždy čerpadlářky Jany  - Aktu.cz

verprag ( 17. ledna 2019 00:38 )

Kdyby ti ***i aspoň nestříleli !

jameson ( 16. ledna 2019 19:37 )

Jasně, pyčo. Může za to Havel, jako za všechno. Ty si to taky hoď, jelimane. Jestli nemáš prachy ani na ty dva metry provazu, rád ti ho koupím, ***.

1049an ( 16. ledna 2019 19:36 )

No, hlavně aby to byli oni. Po případech "Kajínek" (my v Plzni léta tušíme jak to bylo doopravdy), "Kramný" a "Nečesaný" bych se nedivil, kdyby chytli nějaké chudáky a nechali je odstíhat jen aby veřejnost byla nakrmena... Policii od jisté doby nevěřím lautr nic.

zapravdu ( 16. ledna 2019 19:31 )

policajtští zoufalci si zase honí triko ... spíš to jen zdůrazňuje jejich neschopnost ... ... kdyby jeden z těch ha.zlů nebyl práskač tak budou další měsíce jen tápat ... ovšem dnes silácky tvrdí jak už v podstatě hned po činu věděli neskutečná stupidita... alespoň je dobře vidět jací lumeni u policie pracují

slepik ( 16. ledna 2019 19:26 )

Obnovit trest smrti a oba oběsit!!! A tu partnerku na přerušení ! Dalšího vraha tu nechceme!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud