Vražda čerpadlářky Jany (†58): Podezřelé vyslýchali už po činu!

Aktualizováno -
16. 1. 2019
15:37
Autor: chal - 
16. 1. 2019
15:12

Středočeští policisté na středeční tiskové konferenci zveřejnili bližší informace k případu vraždy čerpadlářky Jany Š. (†58). Kriminalisté v případu zahájili trestní řízení, starší David Š. (32) byl obviněn z vraždy a hrozí mu 15 až 25 let. Druhý ze zadržených byl obviněn z loupeže a hrozí mu dva až 10 let. Oba podezřelé kriminalisté mezi prosincovou vraždou a pondělním zadržením vyslýchali.

Vyšetřovatelé potvrdili, že oba zadržení za sebou mají pestrou kriminální minulost. Podle nich má jít o „známé firmy“, které se pohybují v kriminálním prostředí. Jejich jména se v souvislosti s případem objevovala v podstatě od začátku vyšetřování. Oba muži byli kvůli případu dokonce na výslechu. „Na základě dalších šetření a výslechů dalších svědků jsme se v pondělí utvrdili v tom, že jsme na správné stopě a okolo 16. hodiny jsme si byli na 110 % jistí,“ řekl vedoucí odboru obecné kriminality Aleš Pavlík.

První zatčení proběhlo v pondělí krátce po šesté odpoledne v Kralupech nad Vltavou. Tímto zadrženým má být 26letý Ivan H., který při přepadení nestřílel. Policisté zahájili trestní řízení a Ivanovi H. hrozí za loupež dva až deset let vězení.

Video Policie zveřejnila video z čerpací stanice Veltrusy. - Policie ČR
720p 360p

Zatčení Davida Š. proběhlo po desáté večer pod taktovkou zásahové jednotky, policisté si totiž nebyli jistí, jestli není podezřelý ozbrojený. Právě David Š. měl totiž při přepadení střílet. V době zásahu byly v objektu další osoby. 

Policisté státnímu zástupci přednesli návrh na vzetí podezřelých do vazby a ten jim vyhověl. O jejich návrhu bude mělnický soud rozhodovat ve čtvrtek dopoledne.

„Jeden ze zadržených je vícekrát trestaný, oba mají kriminální minulost,“ dodal Pavlík. Připomněl, že policisté pracovali i s verzí, že jedním z pachatelů je žena, a to kvůli jeho zvláštnímu způsobu chůze, který zachytily kamery. „Dalším šetřením, vyhodnocováním stop a tak podobně jsme tuto verzi vyloučili a dále jsme vyfiltrovali poznatky ... že pachatelem je muž a spolupachatelem je také muž,“ doplnil.

Policisté dostali od veřejnosti stovky podnětů, některé z nich byly bizarní. „Bylo zmíněno, že ta druhá osoba je provozovatel zvláštního arabského tance, nebo že ho den předtím lidé viděli hrát v seriálu na celostátní televizi, tak ty jsme hned vyřazovali,“ sdělil Aleš Pavlík. Některé z poznatků ale prý pomohly ke zdárnému konci vyšetřování a policisté poděkovali veřejnosti i médiím za jejich součinnost.

Pavlík dnes také novinářům řekl, že s podobným případem se za deset let, co působí na krajském ředitelství, ještě nesetkal. Na otázku, zda byla nalezena vražedná zbraň, neodpověděl a nepotvrdil ani informaci, že podezřelého z vraždy policii nahlásil jeho komplic.

Na případu pracovalo podle Pavlíka kolem 50 lidí. Čin byl výjimečný i tím, že pachatelé stříleli po ženě, která se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice. Případ vyvolal mimořádnou pozornost, sledovali ho nejen lidé z okolních obcí, ale také obsluha čerpacích stanic po celé republice.

Video Domovní prohlídka u Davida Š., podezřelého z vraždy čerpadlářky Jany - Aktu.cz
720p 360p

verprag ( 17. ledna 2019 00:38 )

Kdyby ti ***i aspoň nestříleli !

jameson ( 16. ledna 2019 19:37 )

Jasně, pyčo.
Může za to Havel, jako za všechno.
Ty si to taky hoď, jelimane.
Jestli nemáš prachy ani na ty dva metry provazu, rád ti ho koupím, ***.

1049an ( 16. ledna 2019 19:36 )

No, hlavně aby to byli oni. Po případech "Kajínek" (my v Plzni léta tušíme jak to bylo doopravdy), "Kramný" a "Nečesaný" bych se nedivil, kdyby chytli nějaké chudáky a nechali je odstíhat jen aby veřejnost byla nakrmena... Policii od jisté doby nevěřím lautr nic.

zapravdu ( 16. ledna 2019 19:31 )

policajtští zoufalci si zase honí triko ... spíš to jen zdůrazňuje jejich neschopnost ... ... kdyby jeden z těch ha.zlů nebyl práskač tak budou další měsíce jen tápat ... ovšem dnes silácky tvrdí jak už v podstatě hned po činu věděli neskutečná stupidita... alespoň je dobře vidět jací lumeni u policie pracují

slepik ( 16. ledna 2019 19:26 )

Obnovit trest smrti a oba oběsit!!! A tu partnerku na přerušení ! Dalšího vraha tu nechceme!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud