Pohřešovaného muže našli po 22 letech: Díky záběrům z vesmíru!

Autor: ČTK - 
13. září 2019
08:08

Dlouhých dvaadvacet let nikdo nevěděl, co se mu stalo. Pohřešovaného muže nakonec našli díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy se za pomoci aplikace Google Maps podíval po bývalém domově a bývalých sousedech a povšiml si auta potopeného ve vodní nádrži.

Když úřady nechaly silně zkorodovaný vůz vytáhnout na břeh, uvnitř vozu našly kostru. O týden později se ji podařilo identifikovat jako Williama Moldta, který náhle zmizel jako čtyřicetiletý v listopadu 1997. O vyřešeném případu informovala místní média, agentura AP i britská stanice BBC.

Úřad šerifa v Palm Beach předpokládá, že Moldt nejspíše ztratil kontrolu nad svým vozem a skončil ve vodě. Při původním vyšetřování záhadného zmizení se nepřišlo na žádné stopy naznačující, co se stalo. Až teprve nedávné změny hladiny vod umožnily si vozu povšimnout. „Nelze stanovit, co se před tolika lety stalo. Víme jen, že zmizel z povrchu Země a teď se našel," řekla BBC policejní mluvčí Therese Barberaová.

Moldt měl pověst tichého muže, který společnosti ani alkoholu moc neholdoval. V noci, kdy zmizel, odjel asi hodinu před půlnocí z klubu, kde si dal několik drinků. Svědkům se nezdál být opilý. Ve voze odjížděl sám. Ještě dříve zavolal své dívce, že brzy bude doma. To se ale nestalo. Doma se už nikdy neukázal. Úřady už o nálezu vyrozuměly Moldtovy příbuzné.

 

 

panchovilla ( 13. září 2019 15:44 )

To mě taky dostalo Ale pokud se napil vyjímečně,musel bejt zduněnej jak puma

PPP150W ( 13. září 2019 08:23 )

Moldt měl pověst tichého muže, který společnosti, ani alkoholu moc neholdoval. V noci, kdy zmizel, odjel asi hodinu před půlnocí z klubu, kde si dal několik drinků. Tak tomu říkám schýza.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud