„Keškař“ se ztratil v lese. Fenka Daisy mu štěkáním přivolala pomoc, bylo pozdě

Autor: tva - 
27. 4. 2019
17:40

Pohřešovaného Američana (†64), který se ve státě Washington vydal do lesa, objevili záchranáři díky štěkání jeho fenky Daisy. Ta na přítomnost zraněného páníčka štěkotem upozorňovala tak dlouho, dokud ho záchranné složky neobjevily. Muže postrádala jeho žena poté, co se v noci nevrátil domů. Osudnou se mu zřejmě stala hra geocaching, při které hráči hledají podle souřadnic „krabičky“ často právě v přírodě. O případu informuje americká televize CNN.

Policisté se vydali hledat pohřešovaného muže ve věku 64 let poté, co žena nahlásila jeho zmizení. Informovala strážníky, že spolu s ním by se někde mělo nacházet i jejich auto a fenka Daisy.

Z historie internetového prohlížeče navíc zjistila, že se muž vydal pravděpodobně provozovat geocaching (hru spočívající v hledání ukrytých schránek pomocí zeměpisných souřadnic, pozn. red. ) do zalesněné oblasti Evans Creek. Muž své bydliště opustil předešlý den ve středu, a když se manželka do soumraku nedočkala návratu, rozhodla se jeho zmizení nahlásit příslušným složkám.

„Pohřešovaný muž se podle našich informací často vydával provozovat turistiku se svým psem, nezanechal však po sobě žádný vzkaz, kde se bude nacházet. Nepodařilo se mu ani vrátit se domů do tmy,“ uvedly policejní složky. Zahájily proto pátrání na základě výpovědi manželky.

Zpočátku však akce nepřinášela žádné výsledky. Až krátce před pátou hodinou odpoledne nalezli strážníci hledané vozidlo. V něm byl navíc seznam lokací, na které se muž rozhodl během své túry vydat. Podle nalezených údajů se tedy rozhodly záchranné složky dále postupovat.

Po několika desítkách minut při prohledávání jednoho z míst zaslechli záchranáři zvuk připomínající psí štěkot. „Muži postupovali stejným směrem, odkud se linulo štěkání, dokud nezahlédli psa odpovídajícího popisu fenky Daisy. Nacházela se vysoko na velmi strmém kopci,“ píše se v policejním prohlášení.

Turista zřejmě spadl ze srázu

Trvalo dalších třicet minut, než se strážníci k psovi vyšplhali. Pohřešovaný muž ležel opodál se zraněními, která si nejspíše způsobil při pádu z výšky. Bohužel však již nejevil známky života.

„Dovedeme si představit i šťastnější konec našeho usilovného hledání, nicméně jsme šťastni alespoň za to, že se nám podařilo i díky pomoci dobrovolníků pohřešovaného muže nalézt a předat jej jeho rodině,“ uvedlo policejní oddělení a dodalo: „Bez štěkotu jeho věrného pejska bychom tělo muže nejspíše nikdy nenalezli.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Brnooo ( 28. dubna 2019 10:22 )

Tak snad se zalogoval i do kešky, ne?

anonyn01 ( 28. dubna 2019 06:25 )

Chudák fenečka

a-z- ( 27. dubna 2019 20:49 )

To se nedalo zjistit, pán už byl offline.

zkratik ( 27. dubna 2019 19:59 )

je dobře,že fenka přežila

offline ( 27. dubna 2019 18:48 )

No a to nejdůležitější zase chybí ! Našel?

Zobrazit celou diskusi
Další videa