Nebohého Frankieho nechali umírat zaživa. Zotavuje se na vozíčku v útulku Rafael

1080p720p360p
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
27. 4. 2019
05:25

Nejubožejší z ubohých je Frankie, nový svěřenec útulku Rafael. Podařilo se dostat ho sem od ženy, která ho nezvládala, ve velmi špatném stavu. Teď pod ochrannými křídly Ivy Volkové (55) bojuje o svůj život.

Zhruba osmiletého Frankieho zachránil spolek Psí život, který ho přijal do své péče loni v září. Frankie pochází od seniorky, která ho nezvládala. Odložila ho k ní dvojice mladých lidí, které omrzel. Psí život se ho ujal poté, co seniorka skončila v léčebně dlouhodobě nemocných.

Frankie dostal vozíček, se kterým se vydává i na kratší procházkyFrankie dostal vozíček, se kterým se vydává i na kratší procházky | 

Nemocný a extrémně zanedbaný

Frankie byl extrémně zanedbaný, měl zadredovanou srst, obrovský zánět v uších, očích a zánět kůže na čumáku. Při kastraci se zjistilo, že má i bolestivý zánět obou nadvarlat. Proto byl agresivní, nenechal na sebe sáhnout, při odchytu bylo třeba použít uspávací foukačku.

Po vyšetření se ho ujala Bára Hošková z For Dogs, která si ho okamžitě získala a láskyplně se o něj starala. Přidala se ale další závažná komplikace, Frankie ochrnul. I když podstoupil okamžitě operaci prasklé ploténky, a následnou rehabilitaci, stav se nezlepšil, dostal proto vozíček.

Náročná péče

Nyní je Frankie u Ivy Volkové v útulku pro přestárlé, týrané a nechtěné psy Rafael v Hamru u Českých Budějovic. Péče o něj je náročná.

„Kvůli ochrnutí se sám nevymočí, je proto třeba mu mechanicky ulevovat. Je nutné mu také ošetřovat oči a oční okolí, což je problém, protože se mu to nelíbí, ohání se. Objednala jsem ho na speciální oční vyšetření, kde se bude zvažovat operace, aby už nemusel takhle trpět,“ popsala Iva Volková.

Volková dodala, že díky vozíčku se může bez problémů pohybovat jak v areálu útulku, tak i na louce, kam chodí na vycházky. „Je na něm hodně spokojený,“ řekla.

Pro Frankieho už Iva Volková nový domov nehledá. „Jeho celkový stav není dobrý. Má špatná játra, zhoršený stav ledvin, myslím, že u nás už zůstane na dožití,“ uvedla.

Iva Volková se ve svém útulku stará o staré, týrané a vážně nemocné pejskyIva Volková se ve svém útulku stará o staré, týrané a vážně nemocné pejsky | 

Vzájemná láska, nadšení i stesk

Frankie se zpočátku hodně bál, byl vystrašený, nevěděl, co se s ním děje, klepal se. „Teď už mě vítá, s vozíčkem ke mně letí, a naopak, když mě nevidí, pláče, i když je tu krátkou dobu, cítím lásku, kterou k sobě budeme mít. Bude to další takový závisláček. Pokud se nám podaří zaléčit jeho oči, věřím, že tu spolu ještě prožijeme kus krásného života,“ řekla Iva Volková.

Pomáhá i knihou

Iva Volková založila útulek Rafael pro týrané, nechtěné, staré a nevyléčitelně nemocné psy, v roce 2013. Za tu dobu prošla jejíma rukama řada svěřenců, většina s velmi pohnutými osudy. Vzpomínky na ně zachytila ve své knize Příběhy statečných, která právě teď vyšla.

„Veškerý výtěžek z ní, který by měl být přes milión korun, půjde registrovaným útulkům na nákladné operace,“ uvedla Iva Volková.

Video Tohle dokázal člověk. Frankieho nechali umírat zaživa. Teď se zotavuje v útulku Rafael - Kateřina Lang
1080p 720p 360p

 

zkratik ( 27. dubna 2019 20:14 )

zlatá paní,je to anděl na zemi

Desterz ( 27. dubna 2019 19:14 )

Máte naprostou pravdu, nemůžu nutit a také nenutím, jen porovnávám priority.

nemocna ( 27. dubna 2019 17:23 )

Nikdo nemůže nutit dát peníze na léčení dítěte než na léčení pejska mnozí mají zkušenost že co vyroste z dítěte i když je sebelíp vychovávané stačí se chytit špatné party a výchova je ta tam, kromě toho se o děti má postarat stát, kašle na naše děti a rodiče jsou zoufalí jen aby nějak svému dítěti pomohli, stát politici jsou slepí, hluší, Babiš radši pošle statisíce na děti v zahraničí po válce než na naše v České zemi, jde jim se jen ukázat světu jak pomáháme chudým, ale co naše děti??? rodiče nejsou chudí když nemají na léčení pro své dítě? Milovníci zvířat dávají raději na léčbu zvířat na ty stát úplně kašle i ty zákony trest za týrání jsou k ničemu a tak se tyrani množí, vybíjí si vztek na zvířeti, nebo je mají aby se obohatili prodali štěňata, to však prodat nejde hned, ale o zvířata se vůbec nestarají potom to takto dopadá a mnozí umírají, je moc dobře že existují takové útulky aspoň ke konci života poznají lásku a jiné zacházení než život před tím, zvíře upřimě projeví vděčnost, lásku a věrnost, nikdy nezklamou, to dítě žádné nedokáže a mnozí mladí již dříve než v pubertě jsou svým chováním spíš zralí na kriminál, žádná úcta, respekt k dospělým, k seniorům, jsou sprostí, drzí, kradou a přepadávají bijí druhé, vše ničí, týrají zvířata a ještě se u toho radují, dělají si co chtějí, rodiče na ně kašlou nebo na ně nestačí, měli by se u nás zavést výchovné tábory a obnovit vojnu at jim sklapne vzpurné chování a ví jak se chovat! pejskovi Frankiemu přeji hodně krásných dní prožité v lásce a spokojenosti, vytrpěl si hrozně moc a ke všemu ochrnul když už mohl radostně běhat s ostatními pejsky, ještě at se mu uzdraví oči aby neoslepnul to už by bylo přes příliš chudáček malý, mnozí lidé jsou hyeny a neuvědomují si že ten živý tvor také cítí bolest a strádání jako oni, všechna zvířata by měla být čipovaná a pravidelně sledovaná veterinou, úřadem jak se zvíře má kde žije

wilda ( 27. dubna 2019 10:33 )

Mám taky pejska za kterého bych dal život, ale než ho nechat trápit tak, jak tady neustále presentujete, dal bych ho raději utratit. Tady se začínají nadřazovat pejsci nad lidskou rasou, a to není dobré. Tvrdě trestat ty, co zvířata týrají a veškeré náklady je nechat poplatit.

PPP150W ( 27. dubna 2019 09:17 )

Nikoli, děti nedošly a nikdy nedojdou, ale pokud budete takto uvažovat, zákonitě byste musel dojít k závěru, že v podstatě všechny peníze získané podobným způsobem, by měly jít potřebným dětem. Ale tak to není a být nemůže, to asi sám tušíte. Nemůžete nikoho nutit, aby jakkoli přispíval na řešení chudoby druhých. Od toho je tady stát, který by měl hospodařit s našimi penězi tak, aby se jich dostalo pro potřebné. Zatím to vypadá, že námi volení myslí především na sebe. Myslím, že výtěžek z knihy nedosáhne ani zdaleka velikosti ročního platu politika.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa