Otřesná vražda Kristiny (†10) ze Slezska: Obviněný Jakub (22) chtěl čin hodit na pedofila

Ilustrační foto
Aktualizováno -
17. 6. 2019
15:45
Autor: ČTK, yks, chal - 
17. 6. 2019
10:42

Polskem otřásla vražda desetileté Kristiny, pohřešované od čtvrtka. Podezřelého Jakuba dopadla policie v neděli a prokuratura jej obvinila, že dívku zavraždil „s mimořádnou krutostí“ a že zločin měl sexuální pozadí. Mladík se k činu doznal. Jeho výslech ale ukázal, že místo činu pouze zinscenoval tak, aby vražda jako dílo pedofila vypadala. Ministr spravedlnosti slíbil pachateli „nejpřísnější trest“.

Po desetileté Kristýně z Dolního Slezska ve čtvrtek pátrali dobrovolníci i policisté s vrtulníkem. Tělo mrtvé dívky s podříznutým hrdlem našel večer náhodný kolemjdoucí v lese asi šest kilometrů od obce Mrowiny, kde holčička bydlela. Na první pohled se zdálo, že měla vražda sexuální podtext a vraždil pedofil. Podezřelého 22letého mladíka policisté dopadli v neděli. Muž se k činu přiznal.

„Nebyl to snadný případ. Podezřelý, který se už přiznal, to od začátku tak plánoval a postupoval tak, aby zmátl policisty i prokurátory," řekl televizi TVN 24 policejní mluvčí Mariusz Ciarka. „Místo, kde se tělo našlo, a situace naznačovaly sexuální motiv pachatele a to, že máme co do činění s pedofilem. Ale teď víme, že se to mohlo odehrát úplně jinak," dodal.

Zavražděná dívka obviněného 22letého muže znala, mluvčí ale nechtěl upřesnit, v jakém vztahu byl s dívčinou matkou. Vše naznačuje, že obviněný jednal sám. Při zatčení ve Vratislavi nekladl odpor.

Během několikahodinového výslechu podezřelého z vraždy desetileté Kristiny se před sídlem prokuratury ve městě Świdnica (Svídnice) shromáždil dav, z něhož zněly výhrůžky a nadávky. Když okolo jedné v noci vyšli z budovy policisté s ochrannými štíty, dav po nich házel kamení. Šlo ale o trik k odlákání pozornosti, mezitím podezřelého vyvedli bočním vchodem a odvezli do vazební věznice, vylíčil list Gazeta Wyborcza.

„Pachatel zinscenoval místo zločinu i samotnou vraždu tak, aby to vypadalo jako dílo pedofila. Ve skutečnosti ale dívka znásilněna nebyla," řekl portálu tvp.info nejmenovaný vyšetřovatel. „Dívka vraha znala. Muž byl zamilovaný do její matky, ucházel se o ni a na dítě žárlil," dodal.

Ministr spravedlnosti a generální prokurátor Zbigniew Ziobro už v sobotu žádal, aby byl pachatel potrestán doživotím bez možnosti propuštění. V Polsku byl trest smrti definitivně zrušen v roce 2013. Podle Ziobra „by takový trest byl spravedlivou odplatou za tak krutou vraždu nevinné dívky".

almr ( 17. června 2019 18:35 )

Smysl má v tom,že se nebude živit naprosto zbytečný tvor.Pokud je vražda prokázána na 100% není co řešit.Ještě se tě zeptám už ti někdo zavraždil někoho z rodiny?

antismejd ( 17. června 2019 17:13 )

Co furt řešíte v Evropě už dávno vyřešenej problém trestu smrti.
Trest smrti nezabrání totiž ani jediné vraždě.Takže nemá vůbec žádný význam.

HledacPravdy ( 17. června 2019 15:46 )

Hodit ho davu, ať se vyřádí.. Pak jen sesbírat zbytky do černých pytlů a vyvézt na skládku za město, aby si krysy pošmákly.

Lubomr Babek ( 17. června 2019 14:12 )

Zrušení trestu smrti je smutný výsledek idiotských levicových liberalistů a "demokratů", kteří nejspíš nepoznali na vlastní kůži jaké pocity bezmoci, beznaděje, smutku a nepředstavitelného vzteku musí prožívat nejbližší příbuzní obětí těchto zrůd. Je to zhovadilost, díky níž pachatelů těchto zvěrstev bude pouze přibývat, jednoduše proto, že dnešní hloupý právní systém vyloženě nahrává, aby tyto bestie bez obav o život svůj brali životy druhým. Odplata stylu zub za zub, oko za oko je stále aktuální i v dnešní době, jelikož člověk se od dob minulých v konání zla nezměnil, spíše se ještě zdokonalil. Zrušení hrdelního trestu je zásadní chybou a omyl, nikoli zdánlivá vyspělost a přežitek civilizace. Pokud se lidstvo vydá touto špatnou cestou, bude za pár desetiletí poměr zločinců a obětí vyrovnán a to by byl konec pocitu bezpečí navždy a všude.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud