Zabíjela by znovu?! Soudce se bojí pustit Juditu (16) obviněnou z vraždy Tomáše (†16) z vazby

Autor: chal - 
15. 6. 2019
17:29

Nikdo nechápe, proč musel 16letý student žilinského gymnázia Tomáš zemřít. Podle všeho to neví ani Judita, která se k jeho vraždě přiznala. Obviněná dívka tvrdí, že neví, co přesně se stalo. Její právní zástupce požádal soud, aby zrušil vazbu a Judita mohla na svobodu. To soud odmítl. Judita by prý mohla být svému okolí nebezpečná.

Judita (16), obviněná z brutální vraždy nejlepšího kamaráda Tomáše, čeká na rozsudek ve vazbě. Studentka gymnázia vyšetřovatelům ani soudci zatím nedokázala vysvětlit, proč spolužáka zavraždila.

„To, co se stalo, je jedno velké nedorozumění. Nevím, jak k tomu došlo. Tomáš byl můj nejlepší kamarád a je mi to neskutečně líto,“ vypověděla. Místo aby prozradila motiv hrůzného činu, soudce prostřednictvím právního zástupce požádala o propuštění na svobodu.

Advokát soudu předložil seznam povinností, které by jeho klientka musela plnit. Seznam se podařilo získat serveru Nastope.sk, který ho zveřejnil. Judita by podle navržených podmínek nesměla vycestovat ze Slovenska a dokonce ani mimo Žilinu.

O jejím pohybu by musel mít probační úřad dokonalý přehled, Judita by u sebe měla sledovací zařízení. Za dívku by se navíc zaručil její otec složením 30 tisíc euro (766 tisíc korun), Judita také písemně slíbila, že by na svobodě vedla řádný život.

Soudce nicméně návrh podmínek neobměkčil a Juditě prodloužil pobyt za mřížemi minimálně o dalších 30 dnů. „Nahrazení vazby dohledem probačního a mediačního úředníka, písemný slib Judity, ani další nabídnuté návrhy ze strany obhájce není možné akceptovat,“ reagoval soudce na předložený návrh. Dosavadní vazbu útěkovou ale překlasifikoval na vazbu preventivní. Prakticky to žádnou změnu neznamená.

Juditě nepomohlo, že je motiv jejího chování stále neznámý, soudce se bojí, že by se situace mohla opakovat. Další důvod, proč Juditě prodloužil vazbu, je strach z reakce na spolužáky. Mladá dívka dokázala chladnokrevně zavraždit chlapce, kterého označovala za nejlepšího kamaráda, soudce se proto obává, jak by se mohla zachovat k dalším spolužákům, zjistilo Nastope.sk.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud