Judita (16) prý ubodala Tomáše (†16), když se obouval: Zdrcená máma mu denně chodí na hrob

Autor: chal - 
14. 6. 2019
05:20

Od vraždy gymnazisty Tomáše (†16) uběhlo už několik týdnů. Motiv činu, ke kterému se údajně přiznala kamarádka oběti Judita (16), stále není znám. Postupně se objevují další a další šokující podrobnosti případu. Blízký přítel Tomášovy rodiny například prozradil, kdy padla první rána. O poměrech v Juditině rodině zase promluvila ředitelka školy, kde Juditina matka učila.

Noční můra rodiny ubodaného Tomáše se málem stala skutečností. Stačilo málo a Judita, která se k vraždě studenta prý přiznala, mohla opustit vazbu a na soud čekat na svobodě. Krajský soud v Žilině obviněné dívce ale vazbu prodloužil.

Rodina přijala zprávu s obrovskou úlevou. Představa, že se po ulicích volně pohybuje osoba, která ubodala milovaného příbuzného, je naprosto děsivá. „Měli obavy, protože stále není znám motiv činu, z kterého je obviněna, a ani není znám spouštěč té brutality,“ řekl deníku Nový Čas přítel rodiny ubodaného Tomáše.

Mohla by páchat jiné zločiny

Judita se mohla na svobodu dostat díky stížnosti, kterou její právník vznesl proti důvodům umístění do vazby. Krajský soud na základě stížnosti zrušil rozhodnutí o vazbě útěkové a místo toho Juditin další pobyt za mřížemi vysvětlil jako vazbu preventivní.

Jde tak trochu o kosmetickou změnu, výsledek je stejný – Tomášova rodina může spát o něco klidněji. Na studentův hrob prý příbuzní chodí každý den, jako kdyby se stále dokola museli přesvědčovat, že to vše není jen zlý sen a milovaný Tomáš se na ně už nikdy neusměje.

Útok prý přišel nečekaně a zákeřně

Podle zdroje Nového Času Judita kamarádovi nedala nejmenší šanci bránit se. Nožem ho měla napadnout ve chvíli, kdy byl v předsíni skloněný a zavazoval si boty. První bodnutí tedy podle všeho přišlo zbaběle ve chvíli, kdy Tomáš nemohl nijak zareagovat. Pak přišly další a další rány, které změnily zločin v krvavá jatka.

Nepochopitelné Juditino řádění si nikdo z jejího okolí nedokáže vysvětlit. Katarína, matka obžalované, je pochopitelně zcela zdrcená. Po dceřině zatčení dala na žilinské obchodní akademii, kde učila, k 30. květnu výpověď. Ředitelku školy Ľubicu Pevnou situace zarmoutila.

„Byla to vynikající angličtinářka, velmi dobrá učitelka. Tři roky jsme se každé ráno scházeli a chodili spolu pěšky do školy. Její kolegové dosvědčí, že se o svou dceru příkladně starala a měly vynikající vztah. Často jí volala, Judita chodila na francouzštinu a na tenis a každou volnou chvíli trávila s mámou. Nikdo si neumí vysvětlit, jak se něco takového mohlo stát, ale Katarína je výborná matka a i jako pedagožka měla výborné výsledky. Škola jejím odchodem pociťuje ztrátu,“ sdělila Novému Času.

adeso ( 14. června 2019 16:10 )

21 bodných ran, to není vražda ze strachu nebo v afektu. Ta holka by nikdy neměla vylézt z blázince.

dvorece ( 14. června 2019 15:03 )

členka sekty ? drogy ?

Monikay ( 14. června 2019 13:28 )

je mi moc líto rodiny toho kluka

antismejd ( 14. června 2019 09:45 )

Absolutní záhada...jak to,že se z ní stal v 16!!! brutální zabiják??
Tento případ nemá žádnou logiku,pokud policie nezatajuje nějaké závažné skutečnosti.
Mohla vypuknout těžká duševní porucha?
Fakt mě to hlava nebere.....

Johnny English ( 14. června 2019 09:05 )

Učitelský spratek? Tak teď důvod ani motiv už hledat opravdu nemusíte. Tito uměle vypěstovaní génivé v většinou životě nedosáhnou ničeho a frustrace přichází velmi brzy...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud