Potíže letu přes Atlanik s 337 lidmi: Pilot polil ovládací panely kávou!

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
12. 9. 2019
17:20

Letadlo se 337 lidmi na palubě mířící z Německa do Mexika muselo nouzově přistát v Irsku poté, co pilot neúmyslně vylil kávu do ovládacích panelů. Ty se začaly rozžhavovat a kabinu zaplnil dým, takže si piloti museli nasadit kyslíkové masky, informoval server BBC News s odvoláním na úřad vyšetřování leteckých nehod (AAIB). 

Nehoda se stala nad Atlantikem, když piloti dostali kávu v kelímcích bez víček. Kapitán si nápoj odložil na svůj vyklápěcí stolek, ale kelímek se pak „převrhnul", uvedl AAIB. Ovládací panel zvuku pak začal selhávat, což vedlo k potížím v komunikaci. Let byl proto odkloněn na letiště v irském Shannonu, kde stroj bezpečně přistál.

Úřad neupřesnil, které aerolinky let z Frankfurtu do Cancúnu provozovaly. Podle nezávislé organizace Flight Safety Foundation to byla společnost Condor Airlines a letadlo, Airbus A330-243, patřilo aerolinkám Thomas Cook Airlines. Při incidentu z letošního února nebyl nikdo zraněn.

pajato73 ( 13. září 2019 12:22 )

proc tu pisete o blbostech z unora??

jebuto ( 12. září 2019 18:25 )

Z kokpitu se ozve PROBOHA!!!!!!! A za chvíli pilot hlásí - vylil jsem si kávu do klína - kdybyste viděli jak vypadají moje kalhoty zepředu. Nato zařve jeden cestující - Ty debile kdybys viděl jak vypadají moje zezadu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud