Smrt na kolejích: Vlak rozmašíroval auto na nechráněném přejezdu na Hradecku

Smrt na kolejích: Vlak rozmašíroval auto na nechráněném přejezdu na Hradecku
Autor: ČTK - 
12. 9. 2019
11:49

Řidič osobního vozu zemřel ve čtvrtek dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na nechráněném přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou celé dopoledne.

"Asi čtyřicetiletý muž utrpěl vážná zranění, přes resuscitaci a všechny snahy zasahujících posádek na místě podlehl svým zraněním," řekl mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Na místě zasahoval také záchranářský vrtulník. "Pro cestující jsme vyslali evakuační autobus, ve vlaku cestovalo asi 20 lidí," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu bez závor a světelné signalizace. Vlak po nárazu několik metrů tlačil auto před sebou. "Auto je asi 20 metrů za přejezdem v příkopu mimo trať. Jelo směrem na Sovětice po účelové komunikaci," vysvětlila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

liskabystrouska ( 12. září 2019 16:24 )

peyotl ( 12. září 2019 13:19 )

hlavní je, že to nebyl jeden z nás důchodců. to by bylo keců

raskal ( 12. září 2019 12:58 )

To je havárek. zraněnejch a mrtvejch na přejezdech. Tak si říkám, jestli není na čase změnit pravidla a, že by před každým přejezdem zastavil vlak a dal přednost autům.

zlymikes ( 12. září 2019 12:32 )

Podle stínů bych 100 % dal oslnění sluníčkem.Prostě mašinku neviděl.

Nezadat ( 12. září 2019 12:14 )

Žádná škoda a o debila méně a štěstí,že byl sám.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud