Smrt dívek (†18 a †19) pod koly vlaku na Prostějovsku: Spáchaly sebevraždu, uzavřela policie

23. 7. 2019
11:34

Policisté ukončili vyšetřování tragické události na železniční trati u Pivína na Prostějovsku, kde v březnu vlak srazil a usmrtil dvě dívky. Případ byl odložen s tím, že bylo vyloučeno cizí zavinění. Podle informací ČTK z vyšetřování vyplynulo, že nešlo o nehodu, dívky ukončily život dobrovolně. Ve statistikách tragických železničních nehod jde o mimořádný případ.

Dívkám bylo 18 a 19 let. Obě si lehly na koleje a zanechaly na místě dopis na rozloučenou. Dívky srazil v zatáčce osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou. „Provedeným prověřováním bylo vyloučeno cizí zavinění a věc byla v souladu se zákonem odložena,“ uvedl mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jde o mimořádný případ. „Pokud k něčemu takovému dojde, je to výjimečné a ve většině případů jde o nešťastnou náhodu, kdy ty děti přecházejí přes koleje a zkracují si cestu, a ne, že tam šly spáchat sebevraždu,“ řekl ČTK Drápal.

Podobný případ se stal před dvěma lety v dubnu, kdy u Mlékojed na Mělnicku srazil vlak dvě mladé dívky, na místě zemřely. Podle informací ČTK jim bylo zhruba 15 let. Neštěstí se stalo na železničním přejezdu, výstražná signalizace tam podle vyšetřování Správy železniční dopravní cesty fungovala. Obdobná tragická událost se stala také v Brně-Komárově. Rychlík tam v dubnu 2009 srazil dva chlapce ve věku 10 a 11 let, kteří přebíhali trať.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud