Dceru mi zabil Instagram: Zoufalý otec volá po spravedlnosti po sebevraždě dcery

Autor: ital - 
23. 1. 2019
16:43

Zdrcený Ian Russell žijící v Londýně přišel o svou čtrnáctiletou dceru Molly poté, co spáchala sebevraždu. Otec nyní obviňuje sociální síť Instagram, že na její smrti nese určitý podíl, jelikož dovoluje zveřejňování videí, fotek a komentářů podporujících sebepoškozování a sebevraždy.

Studentku Molly Russellovou (†14), jež navštěvovala střední školu Hatch End High School v londýnské městské části Harrow, nalezl její otec mrtvou v jejím pokoji. „Napsala domácí úkol a připravila si věci na druhý den do školy. Když jsme se ráno probudili, byla už mrtvá.“ V místnosti našel od dcery papírek, na nějž napsala vzkaz: „Omlouvám se, udělala jsem to kvůli sobě!“

Ian si myslí, že za její smrt může částečně sociální síť Instagram. Na profilu své dcery totiž objevil, že sledovala příspěvky a videa od uživatelů, kteří podporovali sebepoškozování a také sebevraždy. Až do Mollyiny smrti neměli rodiče nejmenší tušení, že se jejich dcera na něco takového dívá. Například objevili fotku, kde dívenka s páskou přes oči objímá medvídka. Pod ní stojí komentář: „Tento svět je příliš krutý. Už ho více nechci vidět.“

Některé další příspěvky nesly vzkazy jako například: „Neexistuje žádná naděje, přidej se do našeho klubu. Ty máš deprese, já mám deprese, je nás spousta. Připoj se do našeho virtuálního klubu.“

Otec nešťastné dívky říká, že sociální sítě by neměly dovolit zveřejňovat příspěvky s takovýmto obsahem, jelikož nabádají děti k sebepoškozování. „Molly se jevila jako obyčejná dívka. Byla nadšená a zajímala se o budoucnost. Měla toho tolik co nabídnout a teď je mrtvá. Nemám nejmenší pochybnosti, že za to může zčásti Instagram,“ pověděl truchlící Ian Russell.

Gabriela Mlochov ( 24. ledna 2019 12:31 )

Instagram je past,moje dcera 17, minulý týden skončila kvůli depresim a sesebeposkozovani v psychiatrické léčebně, první co jim zakáží jsou mobilní telefony a vědí proč.

jarabak ( 23. ledna 2019 21:33 )

A taky za to může internet jako takovej, protože dovolí přenášet takové zprávy. A taky za to může světlo, protože dovolí očím takové zprávy číst. Žaluj světlo, psychopate vygumovanej. Za každou takovouhle věc může vždy jen a pouze konkrétní člověk nebo několik lidí. Hlupák se snaží zviditelnit a odškodnit na módním napadání sociálních sítí. Tebe by měli žalovat, hlupáku. Že jsi dceři dovolil to používat, když je to tak špatný.

dzentlman ( 23. ledna 2019 19:58 )

Parchanti potřebují hned od mala zapřáhnout a makat. Telefony, tablety a počítače zatrhnout.

pekaaaros ( 23. ledna 2019 19:48 )

„Tento svět je příliš krutý. Už ho více nechci vidět.“ pane jo. tak i ty děcka už z toho mají rozum. Vítejte v nejlepším režimu, v jakým můžeme žít. jak nám tvrdí TOP09. i děcka už si to raděj hoděj, než aby v tom paskvilu žily. Co mně je platný, že mám demokracii,když mám depku, nevěřím si, mám bloky a nevím co dál? Jedna babka s jedním okem slepým a druhým rozmazaným na dvacítky dioptrie měla vidění, že 21. století se promění západní společnost v jeden velkej socialismus, srp a kladivo. A víte která generace to podle mě spustí? Právě tihlecti současní čtrnáctiletí, kteří si spojej demokracii s depkama.

adeso ( 23. ledna 2019 19:44 )

děti nejsou zlatíčka a tak se s nima musí několikrát natvrrdo mluvit. Pokud se s dětma nebavím, tak vím kulobelo o čem přemýšlí. Pak ty děcka takhle končí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud