Dívka (†16) nechala hlasovat o své sebevraždě: Většina byla pro, tak skočila ze střechy!

Instagramová anketa údajně zabila dívku: Ze dvou možností jí sledující vybrali smrt
Autor: DH, ČTK - 
15. 5. 2019
13:27

Sociální sítě si mohou pravděpodobně připsat další oběť. Šestnáctiletá dívka z Malajsie totiž možná spáchala sebevraždu kvůli výsledku její ankety na populární síti Instagram. Policie tvrdí, že se na svém profilu sledujících ptala, zda má zvolit život, či smrt. Bohužel, lidé hlasovali převážně pro druhou možnost a teenagerka si za pár hodin vzala život.

Totožnost dívky ze Sarawaku, státu na východě Malajsie, policie nesdělila, zveřejnila ale podobu zprávy na dívčině účtu. „Hodně důležité, pomozte mi vybrat Ž/S,“ napsala dívka. Šedesát devět procent lidí hlasovalo pro smrt. Dívka o pár hodin později skočila ze střechy budovy. Podle policie trpěla dlouhodobě depresemi.

V Malajsii je pokus o sebevraždu trestný. Malajsijský právník a poslanec Ramkarpal Singh upozornil na to, že by zodpovědní měli být i lidé, kteří v anketě hlasovali. „Byla by ta dívka stále naživu, kdyby ji uživatelé instagramu nepodporovali v tom, aby si vzala život? Kdyby jí někdo nabídl pomoc a poradil, aby vyhledala odbornou péči, poslechla by ho? Ovlivnilo hlasování její konečné rozhodnutí vzít si život? Pokud je pokus o sebevraždu trestný, možná by mělo být trestné i nabádání k sebevraždě,“ uvedl Singh.

Podle malajsijského ministra mládeže a sportu čin dívky upozorňuje na to, že země nutně potřebuje diskutovat o psychických nemocech. „Mám upřímnou starost o stav duševního zdraví mládeže v naší zemi,“ uvedl.

Instagram v únoru oznámil, že začne kontrolovat a označovat citlivý obsah týkající se sebepoškozování. K rozhodnutí o důkladnější kontrole vedla tuto sociální síť smrt čtrnáctileté Molly Russellové z Británie, která podle rodičů spáchala sebevraždu, protože na instagramu sledovala obrázky týkající se sebevraždy a sebepoškozování.

Mluvčí Instagramu pro Asii a Tichomoří vyjádřila rodině soustrast. „Modlíme se za rodinu této mladé ženy a myslíme na vás," uvedla. "Máme zodpovědnost za to, aby se uživatelé instagramu cítili bezpečně a měli dostatečnou oporu. Prosíme všechny, aby nahlašovali nevhodný obsah a zavolali pomoc, pokud uvidí někoho, kdo je v ohrožení života,“ zdůraznila mluvčí.

aeraluna ( 15. května 2019 17:20 )

No když to odhlasovali... To už snad není možný, co běhá po světě - teď už tedy neběhá. Představa, že taková vymaštěnkyně by se mohla potenciálně rozmnožit je vskutku děsivá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud