Janu z rozvážkové služby zabila pražská tramvaj: Není to poprvé, společnost se brání

Autor: chal - 
22. července 2019
14:07

Tragická nehoda řidičky Jany (†28), která v neděli zemřela po střetu s tramvají v pražské Troji, přátele a kolegy mladé ženy tvrdě zasáhla. Společnost, pro kterou zesnulá jezdila, se ke smutné události vyjádřila v pozdních nočních hodinách. „Je to první událost tohoto druhu za celou naši historii,“ stojí v prohlášení. Jenže podobnou nehodu měla jedna z firemních řidiček už před třemi lety…

Přátelé a kamarádi se loučí s 28letou Janou, která v neděli zemřela ve firemní dodávce po střetu s tramvají v pražské Troji.  „Všem budeš chybět. Je to tak nefér,“ napsala jedna ze známých zesnulé ženy a zavzpomínala na společné okamžiky.

Smutná zpráva zdrtila i zaměstnance rozvozové společnosti Rohlík.cz, kde Jana pracovala jako profesionální řidička. Zástupci firmy se k události vyjádřili už v neděli před půlnocí.

„Dnešní tragická nehoda naší řidičky nás hluboce zasáhla. Je to první událost tohoto druhu za celou naši historii a desítky miliónů najetých kilometrů, přesto to s člověkem pořádně otřese a přinutí ho to přemýšlet, “ zveřejnila společnost v noci z neděle na pondělí vyjádření. „Společně budeme ještě intenzivněji pracovat na bezpečnosti našich kolegů. Rodině a dalším blízkým bychom rádi vyjádřili upřímnou soustrast,“ stálo v příspěvku.

 

Skutečně jde o první smrtelnou nehodu některého z řidičů společnosti, nicméně k velmi podobnému incidentu už jednou došlo. Před třemi lety v říjnu měla firemní řidička Blanka vážnou nehodu v ulici U Stanice na Praze 6. Blanka tehdy vjela na železniční přejezd, přes který zrovna přejížděl rychlík.

Vlak automobil naboural na straně spolujezdce a tlačil ho před sebou několik desítek metrů, než se zastavil. Nikdo z pasažérů vlaku zraněn nebyl, řidička skončila ve vážném stavu v nemocnici. Podle některých komentujících leží stále v nemocnici na přístrojích.

K nedělní nehodě došlo na křižovatce ulic Pod Lisem a Trojská. Střet byl fatální. Tramvaj trefila Janin vůz přímo na kabinu řidiče a mladá žena zraněním na místě podlehla.

mopsamanda ( 22. července 2019 22:36 )

Četla jsem nedávno že podle statistik nejvíce dopravních nehod způsobí řidiči za volantem bílé dodávky (od pickupů až po malé náklaďáky). Viděla jsem za posledních 6 měsíců dvě nehody těchto rozvážkových firem KOšík a Rohlík. V prvním případě dodávka na křižovatce u Slavie zcela zdemolovaný předek, ve druhém na Letenském náměstí prudce odbočila do leva (asi si našel zrovna v navigaci adresu zákazníka) a nabořil auto v protisměru. Řidičů je málo, rozvážkové firmy chtějí vydělat co nejvíce, a tak berou každého kdo má řidičák bez ohledu na jeho zkušenosti. Takový nevyježděný řidič často spěchá, aby stihl všechny zákazníky, nemá ale potřebné zkušenosti, a tohle pak bývá výsledek.

Paul Katzchen ( 22. července 2019 20:37 )

Tvl.kdo ten článek psal, to sou všichni v Blesku pod vlivem?Vždyť ten tytulek je na žalobu za nactiutrhání té firmy.

blecktajp ( 22. července 2019 19:42 )

Titulek opet stoji za to. Janu zabila tramvaj a nebylo to poprve? Jinak udalost je to smutna, ale kdyz nekdo vjede na koleje, neni to vina zamestnavatele.

Ukecanalama ( 22. července 2019 19:11 )

Přesně tak, záleží na člověku, jak řídí a ne jestli pracuje u Rohlíku. Co je zas tohle za neopodstatněnou hysterii. Jsou fyz. osoby, ne firemní řidiči, kteří jezdí přes přejezdy na červenou nebo u nás často kolona až přes přejezd. Stojí tam jak trubci a nemyslí

zwil ( 22. července 2019 18:11 )

Nechte už těch sra.cek...pokud ta druhá nádhera vjela pod vlak, není to vina firmy, kur.va. Takoví deme.nti jsou strůjcem svého štěstí sami...uniká mi smysl vyb.liti tehle pic.oviny. To jako máme zůstat v šoku?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud