Krásná Sofie (†15) zahynula na dovolené v Turecku: Prodali její dělohu! zuří dívčin otec

Autor: yks - 
3. 9. 2019
19:44

Měla to být nezapomenutelná dovolená, jenže pro rodinu nadějné mladé modelky Sofie Lanšakovové z Ruska se proměnila v noční můru. Jejich dcera, která hledala kariéru na molech přehlídek a soutěží krásy, zemřela v turecké Antálii, údajně na vnitřní krvácení. Dívčin otec Vjačeslav (38) je přesvědčený o tom, že za smrtí dcery je něco víc.

„Devět hodin ji nechali jen tak být,“ stěžuje si Vjačeslav Lanšakov z Krasnojarsku na Sibiři na jednání lékařů v Turecku. Podle něj byla dívka hospitalizována s prvotním podezřením na akutní zánět slepého střeva. 

„Rentgen ukázal, že má v břišní dutině tekutinu,“ popsal otec zlomové chvíle, když dceru trpící akutními bolestmi odvezli z tureckého letoviska Mahmultar do nemocnice. „Vzali jsme ji tam v poledne, zemřela v osm hodin večer,“ popisuje Vjačeslav. Podle něj dívku ošetřovali během té doby v několika soukromých zdravotnických zařízeních. Než se lékaři rozhodli pro převoz trpící Sofie do nemocnice v Ankaře, bylo už na záchranu pozdě. Dívka utrpěla opakovanou srdeční zástavu a zemřela. 

Jako příčinu smrti později určili ruští lékaři jako zánět pobřišnice. O tom se ale turečtí zdravotníci prý vůbec nezmiňovali. Rodiče byli navíc šokováni, když ruští patologové zjistili, že se Sofiino tělo vrátilo do vlasti bez řady vnitřních orgánů. „Odhalili absenci některých orgánů, včetně dělohy,“ potvrdil Vjačeslav, podle kterého je skutečná příčina smrti jeho dcery docela jiná. „Myslím, že to byla vražda,“ svěřil se zdrcený otec televizi TVK6. 

Sofie podle něj zemřela v krutých bolestech jen proto, aby jí z těla mohly být odebrány orgány, které byly následně prodány na černém trhu k transplantaci. „V Rusku už by dávno rozjeli kriminální vyšetřování. Co dělali devět hodin? Zabíjeli nám dceru?“ ptá se Vjačesla v dopisu, který adresoval tureckému prezidentovi Erdoğanovi s prosbou o vyšetření celého případu.

Vjačeslav a jeho manželka Taťjána tvrdí, že se nejedná o první podobný případ, ke kterému v Turecku došlo, a že jejich dcera zemřela vystrašená a v bolestech kvůli nelegálnímu obchodu s orgány. „Četli jsme o podobných situacích a máme podezření, že to mohli udělat kvůli transplantaci,“ dodávají zdrcení rodiče.

Jan Brandis ( 5. září 2019 08:28 )

Tak samozřejmě, blesk je blesk. Ale zrovna do Turecka, Maroka apod. nikdy nepojedu. I když turistické destinace budou pod větší ochranou. A to je důvod druhý. Nejsem zvědavej na vojáky v ulicích se samopalem kolem krku. Jsem na dovolený a ne ve výcvikovým táboře.

majojo ( 4. září 2019 19:46 )

Ale trošku víc mrtvá, kolouchu.

liskabystrouska ( 4. září 2019 19:41 )

to je hruza .....ted uz i váhám nad kramnym ....taky je poslali do Cr bez organů

AliceNovakova3 ( 4. září 2019 17:28 )

No hlavně čtěte články v Blesku, ten má vždy pravdu. To byste nemohl na silnici, do vody, prostě nikam. V podstatě doma můžete upadnout a udělat si úraz.

HledacPravdy ( 4. září 2019 13:52 )

Skoro nekvalifikovanýho pracovníka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud