Selfie hyeny: Tyhle hnusy se dějí i v Česku!

 • Autor: jad,ksi - 
  8. 6. 2018
  05:25

  Jedná se o trend poslední doby, který bohužel demonstruje hyenismus v té nejhorší podobě. Selfie s mrtvolou, zraněným člověkem či autonehodou? To vše můžete vidět v naší galerii. 

 • 1.Selfie jako symbol hnusu

  Muž si fotil selfie se stařenkou, kterou srazil vlak.

  Fotografii nahrál na Facebook italský novinář Giorgi A. Lambri, který ji trefně popsal slovy: „Naprosto jsme ztratili etiku. Barbarství, jaké nečekáte... Nejhorší je, že si vůbec neuvědomoval, že dělá něco špatně.“ Muž si na peroně fotil selfíčko s Kanaďankou (83), kterou v kolejišti ošetřoval tým záchranářů poté, co jí vlak amputoval nohu.

 • 2.Zablokovali vrtulník záchranářů

  Zablokovali vrtulník záchranářů

  Motorkářka havarovala ve vesničce Zlatá u Prahy a zůstala ležet v bezvědomí na silnici. Zdravotníci ji začali oživovat a na místo přiletěl i vrtulník. Když přistál, záchranáři chtěli zraněnou na nosítkách naložit a co nejrychleji transportovat do nemocnice. „Mezitím z okolních baráků vyběhli místní a jejich děti, ty naskákaly na vrtulník, rodiče je fotili a dělali si společné selfie,“ popisoval Aha! dramatickou situaci jeden z obyvatel Zlaté. „Zdravotníkům se podařilo dav rozehnat, až když na ně zařvali,“ dodal. Jeho slova potvrdila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová: „Lidé si neuvědomují, že svým počínáním zdržují naši snahu o záchranu života. To, co se stalo ve Zlaté, nebylo bohužel výjimečné.“

 • 3.Snímek nad umírající ženou

  Ilustrační fotoIlustrační foto

  Záchranáři bojovali o život seniorky (†73), která zkolabovala před obchodním centrem Plaza v centru Plzně. Přihlížející lidé se však chovali jako hyeny. „Měli nemístné vtipy a přihlouplé hlášky, které nemají nic společného s etikou. Drama, které měli v tu chvíli před sebou, si fotili, a dokonce si někdo dělal i selfie. Něco podobného jsme nezažili,“ řekl tehdy Martin Brejcha z krajské záchranky. Žena přes veškerou snahu zdravotníků zemřela.

 • 4.Přítelkyně z márnice

  Přítelkyně z márnice

  Selfie, které obletělo svět v roce 2014, ukazuje neznámého muže, jenž v Kalifornii unesl z márnice mrtvé tělo své přítelkyně. Tato fotka se naštěstí později ukázala jako hoax, tedy falešná zpráva.

 • 5.Zátiší s autonehodou

  Zátiší s autonehodou

  Hodně za hranou i bez mrtvoly! Tento nejmenovaný americký řidič pokoušel osud, když se za jízdy zvěčnil s autonehodou v pozadí.

 • 6.Vzpomínka na exkurze

  Vzpomínka na exkurze

  Studentka posledního ročníku střední školy z Alabamy pobouřila na internetu, když si na školní exkurzi v biologickém oddělení alabamské univerzity vyfotila selfíčko s tělem sloužícím pro pitvy.

 • 7.Záchranářka k pohledání

  Záchranářka k pohledání

  Místo aby je ošetřovala, ukazovala na ně nevhodná gesta! Ruskou záchranářku Tatianu Kulikovu (25) vyhodili z práce poté, co si na své sociální sítě nahrávala fotky pacientů ze sanitky.

 • 8.Šílená sestra vraždila?

  Šílená sestra vraždila?

  Italská zdravotní sestra Daniela Poggiali (42) se fotila s mrtvými pacienty. Kvůli podezřelým úmrtím byla později odsouzená na doživotí za vraždy pacientů. Loni byla zproštěna viny.

 • 9.Proč se lidé někdy chovají jako bestie?

  Psychiatr Cimický

  Psychiatr Cimický: Vzrušení a adrenalin

  Co vede člověka, aby si na místě, kde probíhá boj o život, udělal selfie? „Boj o život, umírání, smrt lidi přitahuje ze dvou důvodů,“ říká psychiatr Jan Cimický a pokračuje: „Mají potřebu adrenalinu a podobná událost je pro ně velkým vzrušením. Mají také podvědomě radost z toho, že se něco podobného nestalo jim samotným. A to, co vidí, mají potřebu i dokumentovat, k čemuž jim dnešní doba mobilů a internetu náramně nahrává.“ Rozhodně to ale není podle něj fenomén současnosti. „Už ve středověku stály davy lidí na popravy. Moderní technologie pouze dávají nové příležitosti,“ dodal psychiatr.

   

Doporučujeme
janka69 ( 8. června 2018 23:41 )

dnešným mladým chýbajú hodnoty , v ktorých sme my vyrastali a ktoré , stále považujeme za prvoradé... úcta k ľudskému životu a k životu samému sa dedí po rodičoch...ako sa oni chovajú navzájom k sebe , tak sa budú chovať ich potomkovia... táto nová generácia sú samý sebci a myslia si , že život je jeden veľký mejdan...všetko bez zodpovednosti....

feketeKarkulka ( 8. června 2018 18:07 )

 A už jste si všimli že nám v hodně reklamách prezentují výrobky nepůvodní "evropané ".Viz.Trdelník, Cola ,Plenky atd ? Furt nám chtějí narvat do hlavy to co zde nemá co pohledávat! A za tím vším vezi Makrela a všichni ti importanti těch vyžírek.

voght ( 8. června 2018 13:52 )

Další vymoženost kapitalismu

mbmb ( 8. června 2018 13:48 )

Obama na pohrbu Mandely se fotil do mobilu s danskou kravou ministrini a smal se jak pubertak - Michelle se sice mracila, ale ona poklepavala kralovne UK na rameno !!! misto sexualni vychovy radsi pravidla chovani a povinne tanecni.Ti lide uplne zdivocili a tkz Husakovi deti to je generace k pohledani

satanas ( 8. června 2018 12:55 )

VIc uz tech mrtvych Plesk nesehnal? ABy lidstvo odstrasil, to delat?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud