Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Pedofilní miliardář (†66) se zabil v cele: Naďu z Československa mu prodali její rodiče!

Aktualizováno -
10. srpna 2019
21:14
Autor: shp, ČTK - 
10. srpna 2019
15:53

Zámožný americký finančník Jeffrey Epstein (†66) je po smrti. Byznysmen, který vlastnil cenné nemovitosti v New Yorku a několik Panenských ostrovů, spáchal sebevraždu v cele. Zatčen byl kvůli obvinění z obchodování s nezletilými dívkami, se kterými měl podle obžaloby sám často sex.

Americký finančník Jeffrey Epstein spáchal ve vězení sebevraždu. S odvoláním na úřední zdroje o tom dnes informují americká média. Šestašedesátiletý miliardář čekal v newyorské cele na proces po obvinění ze zneužívání nezletilých dívek. Jeho smrt potvrdila kancelář soudního lékaře na Manhattanu, uvedla agentura AP. Epsteinovi, který se kdysi přátelil s nynějším americkým prezidentem Donaldem Trumpem či s bývalým prezidentem Billem Clintonem, hrozilo za údajné sexuální zločiny až 45 let vězení.

Oběsil se

Televize NBC News a ABC News s odkazem na policejní zdroje uvedly, že se Epstein ve věznici oběsil. Americká federální vězeňská správa v pozdějším prohlášení označila jeho smrt za "patrně sebevraždu". Potvrdila, že když byl Epstein ráno v cele nalezen, nereagoval na okolí. Zaměstnanci věznice se ho snažili oživit a za mrtvého byl prohlášen až po převozu do nemocnice.

Zprávy o jeho úmrtí přišly necelé tři týdny poté, co byl Epstein v cele nalezen téměř v bezvědomí a se zraněními na krku. Podle médií byl následně pod zpřísněným dohledem kvůli obavám, že si chce vzít život. Tento zvláštní režim se už ale na Epsteina v čase jeho smrti nevztahoval. Podle zdroje deníku The New York Times skončil už 29. července, agentuře Reuters zase zdroj obeznámený s touto záležitostí sdělil, že mimořádná opatření platila ještě ve čtvrtek.

Případem už se začal zabývat Federální úřad pro vyšetřování (FBI) i ministerstvo spravedlnosti. "Smrt pana Epsteina vyvolává závažné otázky, které musejí být zodpovězeny," uvedl v prohlášení ministr spravedlnosti William Barr.

Epstein byl ve vazbě od 6. července, kdy byl zatčen poté, co v soukromém tryskáči přiletěl do Spojených států z Francie. Zadržován byl bez nároku na propuštění na kauci, a to ve věznici, která je podle BBC považována za jednu z nejstřeženějších v USA. Ve stejném zařízení pobývá například někdejší šéf Trumpovy předvolební kampaně Paul Manafort.

Finančník čelil obviněním z nelegálního obchodu se sexem a kriminálního spiknutí. Podle prokurátorů v letech 2002 až 2005 ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let. Finančník veškerá obvinění odmítal.

Už v roce 2008 byl v rámci kontroverzní tajné dohody s obžalobou odsouzen za sexuální zneužívání na 18 měsíců. Nový proces s Epsteinem měl začít příští rok. Prokurátoři jej také obvinili z toho, že vyplácel velké finanční obnosy dvěma potenciálním svědkům.

Kamarád Trumpa

"Ještě než se proti němu začala vést trestní stíhání, byl znám hlavně díky svému bohatství a konexím ve vysokých patrech společnosti. Často se scházel s bohatými a mocnými, včetně prezidenta Donalda Trumpa, bývalého prezidenta Billa Clintona a britského prince Andrewa," píše BBC. Trump v roce 2002 Epsteina v rozhovoru s časopisem New York označil za "báječného chlapíka". Po jeho červencovém zadržení se od něj ale prezident distancoval.

Na Epsteinovu smrt už reagovaly některé z jeho údajných obětí. "Štve mě, že Jeffrey Epstein se nebude muset obětem svého zneužívání postavit u soudu. My musíme s jizvami po jeho činech prožít zbytek života, zatímco on nikdy nepocítí důsledky svých zločinů," uvedla Jennifer Araozová, která tvrdí, že ji Epstein znásilnil, když jí bylo 15 let.

HledacPravdy ( 11. srpna 2019 08:06 )

Já vim. Ale něco moralistickýho jsem musel napsat po tom, co jsem napsal, že bych jí přefik taky. Aby mi nezavřeli

zlymikes ( 11. srpna 2019 05:55 )

tak to už nestihl včerejší práglu v Práglu, kde mohl jít v čele vedle Hřiba

zirafa ( 10. srpna 2019 23:19 )

No, úplně hrozný! mohla se sebrat a odejít, takže to tak hrozný asi nebylo. Dokonce si při té "hrůze" udělala pilotní průkaz a pilotovala jeho soukromé letadlo, kde byly další sexu a peněz chtivé dívenky.

zirafa ( 10. srpna 2019 23:13 )

jaká zrůda?! ty holky to dělaly dobrovolně a byly patřičně odměněny! Nikdo je nikde nevěznil. Nebo si snad myslely, že když k němu půjdou, že s nimi bude hrát pexeso?!
Ho..no, věděly moc dobře, do čeho jdou!

zirafa ( 10. srpna 2019 23:06 )

no jasně, prodali A ta "chudinka" mu tak otročila, že si ve "vězení" u něho udělala pilotní průkaz a pilotovala jeho soukromé letadlo plné dalších "ubližovaných" slečen, které za svoje sexuální služby i jiným mocným dostávaly nemalé dárky a peníze. No, a některá asi dostala míň, než čekala, proto se to všechno provalilo. Ty holky byly normální ku...vy, pak si hrály na ublížená a zneuctěná neviňátka!
No, a rodiče té mrchy Nadi dostali prachy, ale ne za prodej, holka snad byla natolik svéprávná, aby případně odmítla, jenže cítila prachy, tak do toho šla, ale proto, že ten bambula byl tak velkorysý, že jim dal nějaké prachy, aby si je užili.
No, a aby ten bambula neprozradil další prominenty, kteří si s jeho lolitkami užívali, tak ho prostě zasebevraždili. Jen mi nejde do hlavy, proč ta pi.a Naděnka taky není stíhaná, když mu naháněla další holky.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání