K osahávání chlapce (18) nedošlo, rozhodl soud. Kevin Spacey z obvinění vyklouzl

Autor: ČTK, for - 
17. 7. 2019
23:33

Americká prokuratura stáhla obvinění herce Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování osmnáctiletého chlapce, kterého se podle obžaloby dopustil v roce 2016 na malém ostrově v americkém státě Massachusetts. Ve středu o tom informovala agentura AP.

Spacey čelil obviněním, že před třemi lety mladého muže opil a pak ho obtěžoval v baru na ostrově Nantucket, kde muž pracoval jako uklízeč nádobí. Herec, jehož nejvíce proslavil televizní seriál Dům z karet, vinu popírá.

Nečekaný zvrat v procesu nastal 8. července, kdy poškozený s odvoláním na pátý dodatek ústavy odmítl před soudem dále vypovídat. Měl vysvětlit vymazané zprávy z mobilního telefonu, který prý měl v době obtěžování u sebe. Místo toho soudu sdělil, že telefon ztratil.

Devětapadesátiletého herce v minulosti z obtěžování obvinilo více než třicet mužů, před soudem ale dosud skončila jen kauza z ostrova Nantucket. Jako první herce v říjnu 2017 obvinil ze sexuálního obtěžování o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, kterého se prý pokusil svést před zhruba třemi desítkami let. Spaceymu bylo tehdy 26 a Rappovi 14 let. Spacey se Rappovi za nevhodné chování omluvil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Jan Brandis ( 18. července 2019 08:35 )

Tak a co teď??? No jasně, promiň. Sice jsme ti zničily kariéru a možná i život, ale...

zdenek43 ( 18. července 2019 07:40 )

takkkkkk ..... a co dal???? co ten MLADEJ vychcanek - - - ten se nedoplati

JEEEE TOOOOO stale stejne kategorie V Y D I R A N I ........ Soud osvobodil exmanažera ŘSD Halu viněného z držení dětského porna
24. února 2016 - Obvodní soud pro Prahu 4 ve středu nepravomocně osvobodil bývalého manažera Ředitelství silnic a dálnic Michala Halu, jehož obžaloba vinila z držení dětské pornografie....... Stíhaný z kauzy ŘSD chce odškodné 20 milionů. Bral jsem přes milion měsíčně, tvrdí...18. 2. 2019

+ + + ..... televizní společnost Netflix, že pozastavuje natáčení seriálu Dům z karet, kde hrál Spacey hlavní roli. Následně byl herec vymazán z už dotočeného filmu All the Money in the World, nahrazen hercem Christopherem Plummerem a film byl stažen z festivalu American Film Institute v Los Angeles. Technicky bylo vymazání provedeno přetočením scén se Spaceym včetně těch, kde účinkoval spolu s jinými herci. Vznikl tak zcela nový film..........

Zobrazit celou diskusi
Další videa