„Zneužíval mě vedoucí dětského tábora!“ Katarína popsala hrůzy, které zažila jako třináctiletá

Autor: ital - 
27. března 2019
05:20

Po více než 15 letech se rozhodla Katarína D. (28) ze Slovenska na svém blogu vyjádřit, že ji v jejích 13 letech měl sexuálně zneužívat Roman P. (57), vedoucí dětského tábora ChaChaLand. Roman P., na jehož táborových webových stránkách najdete motto „Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit, ale pochodeň, kterou je potřeba zapálit“, však takovýto skutek popírá.

„Vytipoval si mě a zmanipuloval starší muž. Vyústilo to do nerovnocenného vztahu a sexuálního zneužívání,“ pověděla Katarína D. (28) slovenskému deníku SME. Jako 13letou ji měl podle jejího vyjádření na blogu naskurnik.sk zneužívat vedoucí dětského tábora. Přestože bližší informace nesdělila, na sociálních sítích se začalo šířit podezření, že mělo jít o zakladatele a šéfa tábora ChaChaLand Romana P. (57).

Vše začalo, když chtěla na táboře soutěžit o titul Miss. „Nebyla jsem hezká a ani oblíbená, nevybrali mě. Plakala jsem a on mi řekl, že soutěžit můžu,“ sdělila. Nakonec do soutěže šla. „Tehdy však mezi námi nic nenastalo,“ pokračovala. Potkávali se však nadále. „Jednou mě vezl domů autem a chytil mě za ruku. Rozplakala jsem se a odešla,“ doplnila Katarína.

Časem se prý dotyky staly něžnějšími. „Snažil se mi dělat příjemné věci a byl zvědavý, jak budu reagovat. Jindy si strčil mojí ruku do kalhot. Zůstala jsem zmatená. Divil se tomu, protože si myslel, že už jsem takové věci dělala. Tehdy jsem ještě nevěděla, jaké to je mít s někým sex,“ popisovala nepříjemné chvíle Katarína. Podle ní věděl o jejich vztahu blízký okruh vedoucích tábora. Prý se kvůli ní i starší muž rozvedl.

Sama Katarína pochází z rodiny, kde byli rodiče rozvedeni. S otcem se příliš nestýkala, což mohlo zapříčinit, že podlehla staršímu muži. „Matka o našem vztahu věděla. Dokonce se spolu potkali,“ pověděla. Ještě ani v 17 letech si celou situaci neuvědomovala. „Až když mi bylo 23 let, popsal lékař mojí diagnózu jako posttraumatickou stresovou poruchu, úzkostné stavy a depresi,“ doplnila s tím, že vzpomínky na dětství v ní vyvolávaly úzkost, proto navštěvovala psychiatra. „Cílem léčby také bylo vnitřně se vyrovnat s minulostí a začít o ní otevřeně hovořit. Proto jsem po 15 letech napsala o svém vztahu.“

Roman P., který by měl být oním vedoucím, bezdůkazná obvinění zásadně popírá. „Výpověď obsahuje zjevné nepravdy. Nezbývá mi nic jiného, než se bránit soudní cestou. Mám zájem, aby se věcí opětovně zabývala i policie a znovu se potvrdilo, že k žádnému zneužívání nedošlo,“ napsal na sociální síti s tím, že je pro něho záhadou, proč se o tom mladá žena zmiňuje až po letech. „Je mi líto, že vrhá stín podezření na projekt, který funguje 27 roků.“

Prý až jako dospělá pochopila, že její vedoucí byl manipulátor, který ji vždycky dotlačil tam, kam chtěl. Nyní se Katarína pokouší bojovat za to, aby tábor přestal fungovat. Chce, aby se oběti sexuálního zneužívání odvážili promluvit a vedoucí se omluvil.

HledacPravdy ( 28. března 2019 06:13 )

Pedofil je něco jiného. Spíš řekněme zvrhlíka než pedofila.

Silvia27 ( 27. března 2019 14:32 )

neverím jej..kde bola doteraz..?!!! ak ju to tak deprimovalo, prečo o tom nehovorila skôr...? !!!! je známe, že zdieľaná trauma je polovičná a ak ju to tak strašne trápilo, mala by potrebu zdôveriť sa o tom, takže si myslím, že z jej strany ide o vypočítavosť a vychcanosť...

luklovah ( 27. března 2019 14:20 )

Miky 70 Jste idiot ona byla dítě on starý dědek.Jaký ona může mít podíl viny. Jestli máte tento názor nebudete normální,představte si kdyby takto nějaký starý dědek zneužíval Vaši dceru.

slovan1954 ( 27. března 2019 14:15 )

miky70 ( 27. března 2019 13:01 )

A nebo právě proto, že sama toho mám dost odžito a můžu to teď s odstupem posoudit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud