Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

Otčím popsal týrání Marečka (†2) z Loun: Mlácení, až stříkala krev, a jeho poslední chvíle

Autor: miv - 
1. srpna 2019
15:52

Přestože Josef K. nebyl chlapcův biologický otec, žil s ním a jeho matkou Simonou T. (19) ve společné domácnosti. Snažil se Marka vychovávat tvrdou rukou. Nejdřív ho údajně mlátil přes zadek, jeho drsné metody se ale od loňského prosince začaly stupňovat. 

„Dostával i vařečkou. Fackoval jsem ho přes obličej, musel klečet s nataženýma rukama, na kterých držel knihy. Občas jsem ho sprchoval studenou vodou, a to i v oblečení,“ popsal u soudu obžalovaný muž. 

Marek ho prý provokoval. „Malej zlobil, pokakával se, házel jídlo na zem. Přišlo mi, že to dělal schválně,“ vysvětloval Josef. Útokům přihlížela vždy prý také Simona, která občas svému synkovi přidala. „Jednou jsem to přehnala, když jsem mu dala na zadek rukou a on měl pak modřiny,“ vypověděla mladá matka. Některé rány na těle začaly po opakovaném mlácení krvácet. „Viděl jsem, že měl na prdelce i strupy, to mu pak i stříkala krev, která potřísnila zeď a strop. Simona na to řekla jen, že se to musí vymalovat,“ pokračoval obžalovaný. 

Kdo chlapci vytrhal vlasy, kdo ho popálil cigaretami a pokousal po celém těle, prý ani jeden z nich ale neví. „Jen jednou jsem ho kousl do ruky, když už nereagoval, nevím, co mě to napadlo,“ vysvětlil obžalovaný.

Smrt jako vysvobození

Opakované týrání vyvrcholilo podle obžaloby 15. února, kdy po dalším útoku chlapec přestal reagovat. „Byl ztuhlý, jakoby v křeči, z pusy mu vytékaly sliny s krví. Snažil jsem se je odsát brčkem,“ vzpomíná Josef K. Chlapec údajně těžce dýchal, vykoupali ho, převlékli do pyžama a do rána kontrolovali. Kolem páté si šli prý lehnout. „V devět jsem se šel na něj podívat a to už nedýchal, Simonu napadlo zavolat záchranku,“ doplnil obžalovaný otčím. Zranění byla ale natolik závažná, že Marek 16. února zemřel.

Skrývali ho před ostatními

Před tím údajně oba začali zbitého Marečka skrývat před okolím, báli se prý, aby jim ho nesebrala sociálka. „Zakázala jsem babičce, aby k nám jezdila, protože by viděla, že má Mareček modřiny. Když přišla návštěva, byl zavřený v pokojíčku. Zranění měl na hlavě, na zadečku, na nožičce,“ doplnila žena. 

Žalobce chce trest pro oba

Josefa K. nejdřív policie obvinila ze zabití, později překvalifikovala jeho chování na týrání a vraždu. Hrozí mu až výjimečný trest. Na lavici obžalovaných se posadí brzy také sama Simona T., na kterou státní zástupce podal před třemi dny obžalobu související s týráním jejího syna.

pajato73 ( 8. srpna 2019 10:54 )

chybi mi slova, slzy mi tecou... opravdu nechapu... ale jedno musim napsat... ve zvireci risi se najdou jedinci, kteri neakceptujou mlade jineho samce, ti to zakousnou... ten otcim mi pripada, ze se choval jako zvire a chtel udelat to same... jenze to nezvladnul, tak ho utrapil... Marecku, RIP

Jan Brandis ( 6. srpna 2019 08:30 )

Jeden je černej určitě. Prašivec

lucia.kobra ( 2. srpna 2019 08:31 )

Tohle není normální. Matka která kouká jak jí umírá syn, i zvíře se dokáže postarat o své mládě. Prý o týrání částečně věděla, vždyť byla s malým na mateřské, byla s ním 24 hodin, ona má největší vinu. A její matka...ještě jim poradí aby dítě sprchovali studenou vodu, to také nikdo neřeší...že to vše věděla...A ten co s nimi bydlel v jednom bytě, je asi také v pohodě...trvalo to několik měsíců a nikdo nic neudělal...hyeny

zelena.karkulka ( 1. srpna 2019 23:19 )

Paráda,takže nejprve mu mlácením způsobí vnitřní zranění,což rozhodně se nestane pár šupnutím na zadek a pak mají obě ty zrůdy starost,aby ho vykoupali a dali do čistého pyžama? Postrádají jakýkoliv soucit,lidskost,dvě bytosti naprosto k ničemu,zbytečné existence na úrovni virů.
v podstatě ho nachystali ,,do rakve,,......muselo jim být jasné,že tohle dobře nedopadne

antitupec ( 1. srpna 2019 21:59 )

Tebe bych jednou chtěl potkat, ty ***. Buď hrdina a napiš své jméno. Já osobně si myslím, že ten ,,otčím" byl z tvé rodiny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud