Princezna Hajá u soudu prosí o ochranu svých dětí. Šestá žena šejcha z Dubaje „procitla“

Autor: Darina Jíchová - 
31. 7. 2019
19:45

Princezna Hajá bint al-Husajn (45) včera zahájila soudní bitvu se svým mocným manželem, korunním princem a premiérem Spojených arabských emirátů (SAE), šejchem Muhammadem bin Rašídem Al Maktúmem (70). Manželka dubajského vládce měla před soudem prohlásit, že ze SEA utekla kvůli strachu o svůj život i o život svých dvou dětí. Zároveň soud zažádala o ochranu svých potomků a o svěření dětí do péče, informoval deník The Telegraph.

Včera to bylo poprvé od svého útěku z Dubaje, kdy se Hajá objevila na veřejnosti. K soudu dorazila v doprovodu týmu svých právníků, oblečená v bílých šatech, doplňky perfektně sladěné. V tváři se jí ale zračily obavy, justici požádala o vydání příkazů sloužících na ochranu obětí před nucenými sňatky a domácím násilím.

Princezna se obává o svou dceru

Soudce Andrew McFarlane pro novináře vydal nařízení omezující podrobnosti, které mohou publikovat. Britský tisk uvedl, že princezna Hajá usiluje o to, aby jí obě děti, dcera Džalíla (11) a syn Zajíd (7), byly svěřeny do plné péče. Bojí se, že šejch Muhammad by mohl dceru donutit ke sňatku, aby ji dostal zpátky do Dubaje.

Princezna Hajá je šestou a nejmladší ženou šejcha Muhammada, je rovněž nevlastní sestrou jordánského krále Abdulláha a světoznámou osobností, proslavila se hlavně na poli sportu. Byla první ženou, která kdy soutěžila za Jordánsko v jezdectví na mezinárodní soutěži. Svou zemi reprezentovala v parkurovém skákání i na Letních olympijských hrách v roce 2000 v Sydney.

Princezna Hajá se obává především o bezpečí svých dětí, syna Zajída a dcery Džalíly.Princezna Hajá se obává především o bezpečí svých dětí, syna Zajída a dcery Džalíly. | Instagram

Hajá dlouho věřila manželovým lžím

Z Dubaje Hajá utekla poté, co se dozvěděla o tom, jak se její muž chová ke svým vlastním dcerám, princeznám Latifě a Šamze. Obě dívky se v minulosti pokusily uniknout před otcovou krutostí, ani jedné se ale útěk nezdařil, skončily v domácím vězení pod vlivem drog. O propuštění Latify bojuje kampaň Osvoboďte Latifu, z původního Free Latifa. Hajá se podle přátel obávala, že stejný osud čeká i ji a její děti.

Jordánskou šlechtičnu podle všeho děsilo i to, že jí manžel lhal. Šejch Muhammad manželce totiž řekl, že se „důvěřivá“ Latifa loni na jaře stala obětí vyděračů, kteří ji unesli a požadují za ni výkupné. Tvrdil, že ji musel zachránit. Pravdou ale bylo, že princezna Latifa za pomoci svých přátel chtěla uniknout na palubě jachty do Indie a odtud do Spojených států, kde plánovala zažádat o politický azyl.

Otcovi vojáci její plán ale překazili a princeznu odvlekli zpátky do královského paláce. Krátce před svým útokem sdílela Latifa video, ve kterém popsala, jak ji otec na tři roky po prvním útěku uvěznil, nechal ji mučit, bít a vyhrožoval jí smrtí. Latifa rovněž chtěla pomoct své uvězněné starší sestře Šamze, ta je od roku 2000 držena zdrogovaná v domácím vězení. 

Šejch chce děti dostat do Dubaje

Princezna Hajá podle přátel o osudu svých dvou nevlastních dcer nic nevěděla, pravdu zjistila až letos v lednu. Vyděšená začala plánovat útěk, přes Německo v květnu přijela do Velké Británie, kde se i s dětmi skrývá na svém soukromém sídle v Kensingtonu.

Šejch Muhammad se oficiálně k situaci nevyjádřil, tvrdí však, že manželka děti unesla a že potomci „patří k němu do Dubaje“. Na svém instagramu také sdílel báseň o nevěrné a zrádné ženě. Několik královských úředníků obvinilo princeznu Haju, že udržovala „příliš blízký vztah“ se svým britským bodyguardem.

Ostře sledovaný proces o dětech dál pokračuje, šejch Muhammad se ho osobně neúčastní, jeho zástupci se mimo jiné dožadují toho, aby v tisku nebyly publikovány žádné detaily ze soudního přelíčení.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

a-z- ( 1. srpna 2019 06:17 )

Princeznou byla, než si toho ručníkáře vzala, hňupe. Je dcerou bývalého jordánského krále.

MiraF ( 1. srpna 2019 03:19 )

Jediná možnost vrátit do Dubaje!!!!!!

Bystrozraky ( 31. července 2019 23:46 )

Šlechtična? Čeho? Šestá žena vládcova? Pěkná je, ale jinak rozumu moc nepobrala. Tak leda pěkná ***. S takovými dêdky se nechápe.

vemenozmojistary ( 31. července 2019 23:20 )

A mám se jako po#rat? Bez něj by měla 💩

gorgina ( 31. července 2019 21:33 )

ty ses d-eb-il, asi jsi necetl, ze je slechticna, co?

Zobrazit celou diskusi
Další videa