Utýraný Mareček (†3) z Loun má v Praze pomník: Složili se na něj cizí lidé

Autor: SKS - 
7. listopadu 2019
17:23

Tříletý Mareček z Loun, který zemřel letos v únoru, se pro mnoho lidí stal symbolem všech týraných dětí. Proto veřejnost roztrpčila zpráva, že byl chlapeček zpopelněn bez obřadu, a dokonce nemá ani hrob. To se však na začátku listopadu změnilo a Mareček má důstojný pomníček na pražských Vinohradech. Místo nepřipomíná jen jeho, ale i všechny další děti s podobně smutným osudem.

Lidé, kterými pohnul krutý osud Marečka z Loun, dlouho neměli místo, kam by se mohli přijít zesnulému chlapečkovi poklonit. Utýraný hoch se pro mnohé stal ztělesněním útrap, kterými si denně musí procházet až moc dětí. Utrpení, násilí, nadávky.

Marečkovi se nelidské chování dospělých stalo osudným, kvůli čemuž stojí jeho otčím Josef K. před soudem. Chlapec byl po smrti pouze zpopelněn, neměl pohřeb a ani hrob.

S tím se však česká veřejnost nehodlala smířit, a tak vznikla veřejná sbírka, z jejíhož výdělku organizátoři zařídili důstojný pomníček určený především Marečkovi.

Kromě něj pomníček vzpomíná i ostatní týrané děti. „Vzpomeňme na tomto místě i na další děti, které zemřely násilnou smrtí,“ stojí na náhrobku. „V našich srdcích zůstaneš navždy,“ říká vzkaz určený Marečkovi.

Sbírku organizoval spolek Nebuďme lhostejní, který vybírá peníze například i na nový náhrobek pro děti, které loni zemřely při požáru rodinného domu na Znojemsku.

„Výsledek předčil moje očekávání. Děkuji znovu všem z vás, kteří jste podpořili tento nápad ať už finančně, nebo i sdílením sbírky, stálo to za to,“ vzkázala předsedkyně spolku Kateřina Majdyšová na facebooku.

edapik ( 7. listopadu 2019 23:29 )

Jak je možné, že před soudem nestojí i matka, která o týrání věděla? A nic proti tomu neudělala, ten její feťák jí byl milejší než Mareček

Damir55 ( 7. listopadu 2019 22:30 )

Je to dylina vožralá,vzala 2,6 mega a teď mohla dostat min 200 mega ***

fido2 ( 7. listopadu 2019 18:50 )

Hloupá Dominika G. nedostane nic a ještě se zadluží. Je to fakt trouba.

verka1 ( 7. listopadu 2019 17:50 )

Mareček si zasloužil mít hrob a odpočívat v klidu. Co si musel ve svém krátkém životě vytrpět ve vlastní rodině. Kdyby zase kdyby zakrocili socialka, policie...mohl dneska Mareček žít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud