Smrt československého kulturisty a údajného mafiána Žemby (†64): Ondrej nebyl vrah, tvrdí kamarád

Autor: DH - 
28. dubna 2019
05:01

Slovenskem jako blesk z čistého nebe prolétla informace o smrti mistra kulturistiky a údajného bosse popradského podsvětí Ondreje Žemby, který zemřel ve svých šedesáti čtyřech letech na infarkt. Pro televizi Markíza promluvil jeho kamarád a kolega z kulturistiky Milan Reichel.

Reichelovo jméno je na Slovensku podle TV Markíza také spojováno s činností v podsvětí, s Žembou se však poznali díky sportu. „Ondřeje Žembu jsem znal od roku 1983. Tehdy se přistěhoval do Popradu. Začali jsme spolu soutěžit a trénovat,“ řekl Reichel, který byl pravomocně odsouzený za ekonomickou trestnou činnost.

Bývalý kulturista si v rozhovoru dokonce vzpomněl, kdy svého kamaráda viděl naposled. „Jsem rád, že jsem ho před pár měsíci viděl a poděkoval mu za chvilky, které jsme spolu strávili při kulturistice. Je mi to upřímně líto,“ nechal se slyšet.

Podle Reichela Žemba nebyl žádný zabiják. O zabití jednoho z předních podnikatelů Róberta Holuba prý nikdy nepadla řeč. „Na toto téma jsme se nikdy nebavili. Můj osobní názor je takový, že Ondrej nebyl vrah. A ani si nemyslím, že by si to objednával, on to nepotřeboval, nebyl ten typ,“  uvedl jednoznačně Reichel.

Milan Reichel je v Popradu známou firmou. Těsně po revoluci měl mít podle některých zdrojů velice silné kontakty v podsvětí, jež se jako lavina rozprostřelo v podhůří slovenských Tater. Jeho rodina dokonce vlastnila tehdy proslulý hotel Gerlach, kde se mafiánské špičky hojně scházely. Tady pořádaly své večírky, ale i schůzky. Reichel měl být jejich hostitelem. Není tak pochyb, že zde strávil spoustu chvil právě s Ondrejem Žembou, který byl považován za zdejšího bosse.

 

Dnes je údajně Reichel ve velkých finančních problémech a jeho firma podle slovenských médií údajně dluží státu několik milionů korun. To zesnulý Žemba tyto starosti zřejmě neměl.

Bývalý mistr Československa v kulturistice Ondrej Žemba po sobě zanechal několik nemovitostí. Mezi ně patří třeba i luxusní vila na ostrově Brač, či řada domů a parcel v Tatrách. V jednom z nich ho nalezli mrtvého. Zemřel na infarkt.

hradnihulvat ( 28. dubna 2019 14:53 )

Mafián Žemba? Tak to se možná znal s Babišem. Nebyl nakonec taky v STB?

slovan1954 ( 28. dubna 2019 11:47 )

A Masaryk,to bol známy Slovák?

tomik007 ( 28. dubna 2019 10:56 )

Takoveho najit nelze...bohuzial

slovan1954 ( 28. dubna 2019 10:15 )

Divím sa zamestnancom Blesku,že sa zaoberá takouto našou spodinou,najhoršiemu kriminálnemu abfálu,ktorý spôsobil,že slušní ľudia prestali veriť v spravodlivosť a slušnosť! Skúste omrknúť internet,či tam nenájdete niekoho,kto by naozaj stál za pozornosť a obohatil čitateľov a bol príčinou vätšej úcty ku všetkému slovenskému!!! Ak by ste nenašli, dajte radšej takého ,,normálneho,, s ČR a bude sto sto krát lepšie!!! Vďaka za pochopenie!! Slunce v duši!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud