20. červen 2019
Svátek slaví Květa, zítra Alois

Šest otazníků kolem záhadné smrti maminky Zuzky (†37): Jak se ocitla v Šárce a co ji zabilo?

/
 • Smutný konec pátrání po 37leté mámě dvou dětí Zuzaně
  27. dubna 2019 ● 05:00
   

  Celé Česko šokoval případ maminky Zuzany, Slovenky, která žila v Praze s manželem a dvěma malými dětmi. Rodina ji od neděle 14. dubna pohřešovala, o tři dny později ji našli kriminalisté v Divoké Šárce. Byla mrtvá. Na místě strávili policisté dlouhých šest hodin a následně předběžně vyloučili cizí zavinění na její smrti. To potvrdila také pitva - podle ní žena zemřela vlivem zdravotních komplikací. Jak se ocitla v Šárce, když měla namířeno na jógu na Národní třídu? Proč doma nechala mobil? A jak je možné, že si jejího těla tři dny nikdo nevšiml?

 • 1.

  Proč doma nechala telefon?

  Okolnosti smrti teprve 37leté maminky, jejíž tělo našli 17. dubna kolem 13:30 po několikahodinovém pátrání u vodní nádrže Džbán kriminalisté, jsou přinejmenším podivné. Otazníky vzbuzuje už samotný odchod z domova. „Jako každou jinou neděli jsme byli doma. Zrovna jsem si volal se svou rodinou z Peru, manželka už spěchala na jógu. Ještě mi dala pusu a řekla, že se vrátí v osm. To bylo to poslední, co mi řekla,“ vypověděl pro televizi Prima zdrcený manžel Gustavo den předtím, než Zuzanu našli, s tím, že si doma zapomněla telefon. Zda ho skutečně ve spěchu zapomněla, nebo ho doma nechala schválně, není zřejmé. Jisté je, že kromě mobilu neměla ani doklady - ty jí údajně několik dní předtím ukradli na služební cestě. Obě tyto skutečnosti následné pátrání kriminalistům ztížily a nahrávaly také spekulacím o sebevraždě.

  Zuzanin manžel Gustavo.
  Zuzanin manžel Gustavo.
  Autor: Reprofoto TV Prima

 • 2.

  Proč zamířila do Šárky?

  Zuzana v neděli v 17:45 nastoupila do tramvaje číslo 9 na Lipanské - tam ji také v tmavé bundě s taškou přes rameno zachytily bezpečnostní kamery. Namířeno podle všeho měla na jógu na Národní třídě, kam devítka jede ze Žižkova přímo. Proč se tedy nakonec ocitla v Šáreckém údolí, v přírodě, kam Pražané chodí na procházky, venčit psy nebo na piknik? Když odjížděla z domova, byl už podvečer. V Praze ten den navíc bylo poměrně chladno, teploměr ukazoval 11 stupňů a během dne pršelo. Co ji nakonec přimělo změnit cíl cesty a odjet místo na jógu až do Šárky, která je od jejího bydliště vzdálená 11 km, je záhadou.

  Zuzana nastoupila do tramvaje na Lipanské, našli ji mrtvou v Divoké Šárce.
  Zuzana nastoupila do tramvaje na Lipanské, našli ji mrtvou v Divoké Šárce.
  Autor: Blesk.cz

 • 3.

  Co policii do Šárky přivedlo?

  Zuzanu příbuzní pohřešovali od neděle. O den později, v pondělí 15. dubna, po ní začali prostřednictvím sociálních sítí pátrat její přátelé, sdíleli její fotografie a žádali o pomoc. Tentýž den také zveřejnili prosbu o pomoc s pátráním policisté. „Kriminalisté třetího policejního obvodu provedli do této doby všechny možné a dostupné úkony k vypátrání pohřešované, avšak bezvýsledně,“ uvedli den po zmizení Zuzany. Ve středu 17. dubna dopoledne je pak horká stopa přivedla na správné místo. „Kriminalisté po prošetřování celého případu zjistili určité indicie, které je zavedly do Šáreckého údolí,“ řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Zda onou indicií byly kamerové záznamy z tramvaje či ulice, výpovědi případných svědků, kteří mohli Zuzanu spatřit, či něco úplně jiného, sdělit odmítl. V Šárce pak celé dopoledne pátral policejní vrtulník, speciální pořádková jednotka i psovodi, ve 13:30 byli úspěšní. 

  Vrtulník nad Šáreckým údolím hledal pohřešovanou Zuzanu (37) z Prahy.
  Vrtulník nad Šáreckým údolím hledal pohřešovanou Zuzanu (37) z Prahy.
  Autor: David Malík

 • 4.

  Proč na místo dorazil kriminalista Štoček?

  Kriminalisté u vodní nádrže Džbán, kde tělo ohledávali, pracovali šest hodin, aby zajistili všechny důležité stopy. Na místo podle Aktu.cz dorazil také bývalý elitní kriminalista Jan Štoček, legenda pražské mordparty. Právě on je předobrazem vyšetřovatele, kterého v seriálu Případy 1. oddělení ztvárnil Bolek Polívka. Štoček za svou bohatou kariéru pomohl vyřešit mnoho případů násilné trestné činnosti a zatknout celou řadu celou řadu vrahů – například sériového vraha Ivana Roubala nebo Roberta Neffa-Nováka, podílel se také na objasnění orlických vražd. Jeho přítomnost na místě nasvědčuje tomu, že policisté zpočátku pracovali také s variantou, že Zuzana zemřela násilnou smrtí. Tu však nařízená zdravotní pitva definitivně vyloučila.

  Elitní vyšetřovatel Jan Štoček
  Elitní vyšetřovatel Jan Štoček
  Autor: Profimedia.cz

 • 5.

  Proč si těla tři dny nikdo nevšiml?

  Kdy přesně Zuzana zemřela, ani zda tělo leželo ve vodě, či na břehu, policisté nechtěli specifikovat. Na místě, kde tělo kriminalisté 17. dubna ohledávali, je ale poměrně čilý ruch. „Pořád tu někdo chodí, je zvláštní, že by si těla za tři dny nikdo nevšiml,“ řekl Blesk.cz den po nálezu ženy jeden z rybářů, jenž tam podle svých slov chodí třikrát týdně. 

  Na tomto místě Zuzanu 17. dubna v 13:30 objevili policisté bez známek života.
  Na tomto místě Zuzanu 17. dubna v 13:30 objevili policisté bez známek života.
  Autor: David Malík

 • 6.

  Jaké zdravotní komplikace ji zabily?

  Záhadná je také příčina Zuzaniny smrti. Cizí zavinění kriminalisté předběžně vyloučili už v den nálezu jejího těla, byla však nařízena zdravotní pitva. Ta potvrdila, že ženu nikdo nezavraždil. „Pitva potvrdila, že sedmatřicetiletá žena zemřela bez cizího zavinění. Znalci z oboru soudního lékařství určili, že příčinou byly zdravotní komplikace,“ řekl Rybanský. Podle dostupných informací však nikdo z rodiny o žádných zdravotních potížích, kterými Zuzana mohla trpět, nevěděl. Dle sdělení příbuzných netrpí žena žádnou nemocí, která by ji jakkoli ohrožovala na životě. Orientuje se v čase a prostoru,“ uvedli policisté den po jejím zmizení. 

  Pohřešovanou maminku Zuzanu našli 17. dubna 2019 mrtvou u vodní nádrže Džbán.
  Pohřešovanou maminku Zuzanu našli 17. dubna 2019 mrtvou u vodní nádrže Džbán.
  Autor: Facebook

Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy