Zemřel československý mistr v kulturistice Žemba (†64): Nájemný vrah ho nezabil, infarkt ano

Autor: DH - 
27. dubna 2019
14:05

Ve věku čtyřiašedesáti let zemřel údajný mafiánský boss slovenského Popradu Ondrej Žemba. Nezabila ho ale kulka od nájemného vraha, jak tomu prý mělo být před lety, ale rozsáhlý infarkt. Informoval o tom slovenský týdeník Plus 7 Dní.

Když se v Popradu řeklo jeho jméno, mnoho lidí zamrazilo v zádech. Ondrej Žemba měl za sebou velice zajímavý životopis, který by jistě vydal i na knihu. Podnikatele a údajného bosse podsvětí okolo slovenských Tater spojovali minimálně s dvěma vraždami vlivných podnikatelů. Za objednavatele jedné z nich ho dokonce ve své autobiografii označil další domnělý mafián Mikuláš Černák.

Žemba byl ale také vynikající sportovec. Býval několikanásobným mistrem Československa v kulturistice, trénoval i slovenskou reprezentaci. Do širšího povědomí veřejnosti se ovšem dostal až v 90. letech minulého století. Pod Tatrami, kde vlastnil značný majetek a měl vlivné kontakty, ho znal každý. V milovaných horách vlastnil několik nemovitostí, střídavě ale žil i na ostrově Brač v Chorvatsku.

O slovenského podnikatele Ondreje Žembu se ale také hodně zajímala policie. Účast na jakékoli vraždě mu ale nikdy nepotvrdila, dokonce muže ani z ničeho neobvinila.

Ondřej Žemba se také rád chlubil tím, že na něj měl být spáchán i atentát. Nájemný vrah ale tehdy nevydržel tlak a místo střelby na bosse šel vše nahlásit policii. Žembu tak nakonec kulka nezabila. Byl to infarkt. Nalezen byl podle slovenského týdeníku Plus 7 Dní ve čtvrtek 25. dubna v jedné ze svých nemovitostí v horách, nepomohli mu už ani lékaři.

vemenozmojistary ( 27. dubna 2019 21:45 )

Čobolská špína, žádná škoda, že chcípnul.

liskabystrouska ( 27. dubna 2019 19:26 )

je odporny zadna ho skoda

offline ( 27. dubna 2019 18:45 )

máš

mbmb ( 27. dubna 2019 17:48 )

mistr Zamba vypada na 84 a k cemu ty snedene bifteky,zvedani prazdnych kil? Arnoldovi narostlo velike srdce a tak museli udelat nekolik bypasu nebot by zemrel na Infarkt.Posedlost telem s dennim mucenim je zrudna zalezitost.Kdyby nosil brambory, cement ,cihly bylo by to prospesne ,ale tohle narcisticke predvadeni a stereoidy jsou pak mimo tihle "SPORTOVCI"

roka ( 27. dubna 2019 17:26 )

oprava - má

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud