Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Farmář roku Vladimír se stal nejspíš obětí mafie: Chtěli jeho pozemky a vydírali ho

Autor: ital - 
7. února 2019
15:31

Celý svůj život zasvětil Vladimír R. farmaření, a dokonce získal i ocenění „Farmář roku“. O jeho pozemky, které leží v oblasti, kudy má vést budoucí rychlostní silnice R7, se však začali minulý rok zajímat i developeři. Vladimír však odmítl půdu prodat. Koncem listopadu jej našli v lese mrtvého. Krátce předtím se svěřil rodině, že se bojí o život.

Slovenský farmář Vladimír R. z jižního Slovenska zasvětil své práci celý život. Věnoval se mu s takovou pílí, že získal prestižní ocenění „Farmář roku“. Vlastnil pozemky o rozloze několika hektarů v místech, kudy má vést budoucí rychlostní silnice R7. Ty od něj chtěli odkoupit developeři. Vladimír se však své půdy nechtěl v žádném případě vzdát.

Později se rodině svěřil, že jej vydírají, a bál se chodit na pole. „Říkal, že jde po něm mafie, a měl strach. Bylo na něm vidět, že je úplně jiný. Naprosto se změnil,“ pověděl pro TV Markíza Vladimírův syn. 26. listopadu našla rodina farmářovo tělo v lese bez známek života. Způsob, jakým zemřel, prý nenaznačoval, že by spáchal sebevraždu.

„Policisté případ vyšetřují jako zločin vraždy. Doposud nemáme závěry ze znaleckého dokazování a procesních úkonů,“ pověděla policejní mluvčí. I po Vladimírově smrti dostala rodina nabídku na odkoupení půdy. Za částku 64 Kč za metr čtvereční. „Za takto kvalitní půdu mi to přišlo jako skutečně směšná částka,“ reagoval farmářův syn.

Podle právničky by však měla cena za půdu budoucím dědicům zabezpečit obrovský majetek. „V současné době se cena parcel pohybuje mezi 3 300 až 3 800 Kč za metr čtverečný. Jde tedy o rozdíl 150 až 260 milionů Kč oproti původně nabízené částce,“ pověděla pro TV Markíza.

Farmáři z celého Slovenska žádají o okamžité vyšetření vraždy jejich kolegy. Chystají se na protesty v Bratislavě, kam chtějí jet 18. února i se svou technikou. „Policejní prezident nám říkal, že nás nemůže pustit do Bratislavy, že je to nebezpečné,“ sdělil jeden z farmářů. „My ale přesto pojedeme.“ Kromě farmářů se připojí také geodeti a lesníci. Všichni společně chtějí bojovat proti korupci.

petrw ( 8. února 2019 06:39 )

zdedili pozemky za miliony a ted si rikaji farmari ....většina pozemku hlavne v Cr lezi ladem ..

tomik007 ( 7. února 2019 19:46 )

A tohle se sune i do PRAHY

Milan Šmid ( 7. února 2019 16:07 )

ŽE BY SLOVENSKO UŽ OVLÁDLA ITALSKÁ MAFIE ??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud