Oznámení o nálezu dvou mrtvých přijali policisté ve středu krátce po deváté hodině večer. Podle informací Blesk.cz jsou oběťmi starší muž a žena. Mrtvého muže našli policisté v jednom z pokojů, tělo ženy leželo na sněhu venku před domem.

Policisté pátrali po pachateli, který z místa ujel autem a jehož popis znali. „V nočních hodinách se podařilo policistům zadržet podezřelou osobu," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Video
délka: 00:37.93

Dvojnásobná vražda na Rokycansku: Oběťmi jsou dva senioři. Romana Vébrová

Vrahem má být údajně vnuk

Vraždit měl podle informací Blesk.cz vnuk seniorů! Ten se pak údajně sebral, odjel k příbuznému a řekl mu, co se stalo. Příbuzný se prý vydal na místo činu, zjistil, že vnuk zavražděného páru nelže, zavolal policii a odvezl ho do nemocnice na psychiatrii. Tam ho pak měli i zadržet policisté.

„Toho kluka znám od malička, nedovedu si to vysvětlit. Je to hrozná tragédie, měl zřejmě nějaké psychické problémy,“ řek starosta Břas Miroslav Kroc.

Mrtvý seniorský pár žil v domově, který patří obci a kam dojíždějí pečovatelky, není tam tedy trvalá služba. „Oba mrtvé jsem znal od dětství. Moji rodiče s nimi kamarádili,“ dodal starosta. Manželé se měli zanedlouho vracet do domku ve vsi, který přepsali právě na vnuka a on ho opravoval.

Údajného pachatele policie zatkla

Případ si převzala krajská mordparta. V nočních hodinách se podařilo policistům zadržet podezřelou osobu. Nyní prověřují veškeré skutečnosti a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ řekla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Konkrétnější informace policisté s ohledem na to, že je vyšetřování na samém počátku, nesdělili. „Abychom nenarušili průběh trestního řízení, nebudeme zatím k případu zveřejňovat žádné bližší informace,“ dodala Burešová.

Fotogalerie
9 fotografií