Americký „Neff Novák“ dostává do vězení tucty milostných dopisů od mužů i žen. Nechybí ani choulostivé fotky

Autor: ital - 
21. prosince 2018
16:04

Vrah své těhotné manželky a dcery, Chris Watts, dostává do vězení desítky psaní od svých fanoušků. Zabiják z Colorada si získal oblibu jak žen, tak mužů. Jiní mu ale v dopisech píší pravý opak. Doufají totiž, že jej za mřížemi ostatní spoluvězni napadnou a znásilní.

Během pár týdnů strávených ve vězení dostal Chris Watts okolo 60 dopisů od naprosto neznámých lidí, kteří mu v nich vyjádřili jak lásku, tak nenávist za spáchanou vraždu. Valná většina psaníček byla od žen a mnohá z nich obsahovaly fotky nebo peníze pro Chrise. Jejich odesilatelky v nich vyjadřovaly svou lásku a víru, že je Watts nevinný.

V jiných dopisech se naopak objevily vzkazy od těch, kdo mu přejí smrt nebo fyzické a sexuální napadení.

Dorazily i doporučené dopisy jako např. od Wattsova zaměstnavatele Adanarka, ve kterém Wattse upozornil, že ho propustil v den, kdy se přiznal k vraždě svých nejbližších a k ukrytí jejich těl do kádí s ropou. Dokonce i producenti z NBC a ABC mu napsali, že by s ním chtěli provést interview. Watts podle všeho na žádné z dopisů neodpověděl.

Nejvytrvalejší dopisovou fanynkou byla mladá babička žijící na Havaji. Ta mu poslala 5 dopisů během prvních šesti týdnů, co jej zavřeli do vězení. Žena známá jako Laurel mu posílala často 3 až 4 stránky textu včetně pohlednic z Havaje.

„Neočekávám, že mi napíšeš zpět (alespoň ne hned) a naprosto to chápu. Jediný důvod, proč ti píšu, je, abych ti dala záblesk naděje a snad tě i rozesmála,“ píše v dopise poslaném koncem září. „Snaž se myslet pozitivně, drahý. Zvládneš to.“ Měsíc předtím v úplně prvním dopise se Wattse ptala, zda nechce do vězení nějaké knihy nebo televizi, aby mu ubíhal čas.

Jiná žena ve středním věku, jménem Tammy, posílala svá psaníčka odsouzenci s nejméně šesti přiloženými fotografiemi. „Neznáš mě, ale možná bys chtěl,“ uvedla v prvním dopise. Přidala k němu i dvě celostránkové fotografie, které jí však zaslali zpět, jelikož byly příliš velké. Další z fanynek mu zaslala pírka, která měla symbolizovat jeho i manželku, dceru a nenarozené dítě, které Watts zabil.

Kromě láskyplných psaní mu ovšem chodí listy od lidí, kteří si přejí, aby za svůj čin zaplatil. Jistá dáma vyjádřila touhu, aby jej spoluvězni znásilnili. „Hodně štěstí,  budeš ho potřebovat!!!“ napsala a doplnila: „Zemři, svi*ě!“

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud