Vyděšené kolegyně popravené pumpařky Jany Š. (†58): Vrazi obchází okolí?!

Autor: Ivan D. Hladík - 
6. 12. 2018
14:13

Ten skutek byl tak brutální, že šokoval celé Česko! Jen 40 vteřin stačilo dvěma zakuklencům, aby bez jakéhokoliv zaváhání zastřelili pumpařku Janu Š. (†58) u Miřejovic nedaleko Veltrus. Poté zmizeli v polích. Život ale běží dál. Na čerpadla v okolí neblahého místa nastupovaly do noční služby z pondělí na úterý další směny. Samozřejmě s větším strachem než obvykle. Protože na noční nikdo nikdy neví, co se přihodí...

Blesk se za nimi v noci vydal. Báli se ukázat svou tvář, často nesdělili ani své jméno, aby na sebe neupoutali. Zaměstnanci devíti čerpacích stanic v okolí, kde se vražda v pondělí brzy ráno odehrála, se shodli: „Každou noc jdeme s kůží na trh!“ Smrt kolegyně Jany Š. jimi otřásla, přesto znovu vyrazili do mlhavé noci obsluhovat zákazníky na mnohdy opuštěných čerpacích stanicích, daleko od obydlených částí obcí.

Někde s pumpařkami trávili noční směnu partneři či synové, jinde měli nařízeno na noc výjimečně zavřít či obsluhovat přes okénko, pokud je k dispozici. „Je to nepříjemné, že mohou být ti pachatelé někde okolo,“ svěřila Blesku pumpařka z Kralup.

Kolem její pumpy, jako u řady dalších, se i pozdě večer scházely skupinky mužů i žen různého věku, popíjeli alkohol, kouřili »trávu«... „Máme stálé návštěvníky z okolí, ty známe, ale tihle – nikdy nevíte, kdo mezi nimi může být,“ dodala žena.

Překonat strach

„Problém nejsou ti, kdo přijedou autem a čepují. Spíš ti, co se vyloupnou bůhví odkud, jsou opilí a nevíme, co od nich čekat,“ uvedla další z pumpařek. „U nás máme dobrý bezpečnostní systém a obchod na noc zavíráme, tak se nebojím,“ řekla Blesku třeba Alena Jindřichová (44) z Kralup.

Její kolegyně z nedaleké pumpy však přiznala: „Strach máme, musíme ho prostě překonat.“ Šárka Nováková (27) z pumpy v Odoleně Vodě zase Blesku řekla: „Je asi pravděpodobnější, že vás přejede auto, než že vás někdo přepadne, i tak služby v noci na osamělé pumpě nejsou příjemné.“ Že všemi událost otřásla, přiznala i Regina Štundlová (55). „Nesmíme ale panikařit. I když se taková věc může stát kdykoli,“ dodala.

VIDEO: Vražda na D8: Při přepadení benzinky u Veltrus lupiči zastřelili 58letou pracovnici.

Video Vražda na D8: Při přepadení benzinky u Veltrus lupiči zastřelili 58letou pracovnici. - Aktu.cz
1080p 720p 360p

Doporučujeme
GLSMN ( 7. prosince 2018 11:36 )

Tet nápisů asi pí.ovinu,ale WiFi na benzíně zaznamená mobil jestli má zap WiF,nebo vysílače GSM v daní čas a lokalitě zaměří mobil atd

paroubkuvkyj ( 6. prosince 2018 17:53 )

inspektor cluoseau kdyžtak

IngMugor ( 6. prosince 2018 17:41 )

Tady je to samej columbo a ho vno s toho.

paroubkuvkyj ( 6. prosince 2018 17:33 )

ten je mrtvy total ten se uz ani nehne

Cottani ( 6. prosince 2018 17:31 )

Nevím, jestli to k něčemu může vůbec být, ale oni šli na jisto. Klasická chůze a verbální projevy člověka na drogách a to jak vevnitř, tak i venku. A jedou v tom minimálně dva roky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud