Vyděšené kolegyně popravené pumpařky Jany Š. (†58): Vrazi obchází okolí?!

Autor: Ivan D. Hladík - 
6. 12. 2018
14:13

Ten skutek byl tak brutální, že šokoval celé Česko! Jen 40 vteřin stačilo dvěma zakuklencům, aby bez jakéhokoliv zaváhání zastřelili pumpařku Janu Š. (†58) u Miřejovic nedaleko Veltrus. Poté zmizeli v polích. Život ale běží dál. Na čerpadla v okolí neblahého místa nastupovaly do noční služby z pondělí na úterý další směny. Samozřejmě s větším strachem než obvykle. Protože na noční nikdo nikdy neví, co se přihodí...

Blesk se za nimi v noci vydal. Báli se ukázat svou tvář, často nesdělili ani své jméno, aby na sebe neupoutali. Zaměstnanci devíti čerpacích stanic v okolí, kde se vražda v pondělí brzy ráno odehrála, se shodli: „Každou noc jdeme s kůží na trh!“ Smrt kolegyně Jany Š. jimi otřásla, přesto znovu vyrazili do mlhavé noci obsluhovat zákazníky na mnohdy opuštěných čerpacích stanicích, daleko od obydlených částí obcí.

Někde s pumpařkami trávili noční směnu partneři či synové, jinde měli nařízeno na noc výjimečně zavřít či obsluhovat přes okénko, pokud je k dispozici. „Je to nepříjemné, že mohou být ti pachatelé někde okolo,“ svěřila Blesku pumpařka z Kralup.

Kolem její pumpy, jako u řady dalších, se i pozdě večer scházely skupinky mužů i žen různého věku, popíjeli alkohol, kouřili »trávu«... „Máme stálé návštěvníky z okolí, ty známe, ale tihle – nikdy nevíte, kdo mezi nimi může být,“ dodala žena.

Překonat strach

„Problém nejsou ti, kdo přijedou autem a čepují. Spíš ti, co se vyloupnou bůhví odkud, jsou opilí a nevíme, co od nich čekat,“ uvedla další z pumpařek. „U nás máme dobrý bezpečnostní systém a obchod na noc zavíráme, tak se nebojím,“ řekla Blesku třeba Alena Jindřichová (44) z Kralup.

Její kolegyně z nedaleké pumpy však přiznala: „Strach máme, musíme ho prostě překonat.“ Šárka Nováková (27) z pumpy v Odoleně Vodě zase Blesku řekla: „Je asi pravděpodobnější, že vás přejede auto, než že vás někdo přepadne, i tak služby v noci na osamělé pumpě nejsou příjemné.“ Že všemi událost otřásla, přiznala i Regina Štundlová (55). „Nesmíme ale panikařit. I když se taková věc může stát kdykoli,“ dodala.

VIDEO: Vražda na D8: Při přepadení benzinky u Veltrus lupiči zastřelili 58letou pracovnici.

Video Vražda na D8: Při přepadení benzinky u Veltrus lupiči zastřelili 58letou pracovnici. - Aktu.cz
1080p 720p 360p

Doporučujeme
GLSMN ( 7. prosince 2018 11:36 )

Tet nápisů asi pí.ovinu,ale WiFi na benzíně zaznamená mobil jestli má zap WiF,nebo vysílače GSM v daní čas a lokalitě zaměří mobil atd

paroubkuvkyj ( 6. prosince 2018 17:53 )

inspektor cluoseau kdyžtak

paroubkuvkyj ( 6. prosince 2018 17:33 )

ten je mrtvy total ten se uz ani nehne

Cottani ( 6. prosince 2018 17:31 )

Nevím, jestli to k něčemu může vůbec být, ale oni šli na jisto. Klasická chůze a verbální projevy člověka na drogách a to jak vevnitř, tak i venku. A jedou v tom minimálně dva roky

vihor ( 6. prosince 2018 17:11 )

Pokud mají pachatelé pistoli, tak je sklo nezastaví, ani obyčejné dveře. Raději by se měla řešit příčina jejich jednání, evidentně mají nějaké problémy. Kdyby se sami vzdali, udělali by lépe. Policie by jim měla nabídnout nějakou jednoduchou možnost, jak se dobrovolně vydat. Benzínku teď v nejbližší době asi nepřepadnou. Pokud jsou na útěku, spíše bych předpokládal, že přepadnou někde na parkovišti osamělého řidiče a ukradnou mu auto, peníze, atd. Jakékoli situace na osamělém místě je teď asi nebezpečná.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud