Poprava pumpařky: Měli provaz a paralyzér! Číhali, až babička vnoučka vyšla mýt stojany

Aktualizováno -
4. 12. 2018
22:03
Autor: ital - 
4. 12. 2018
21:08

V noci z neděle na pondělí okolo 3. hodiny ranní dvojice lupičů chladnokrevně zastřelila ženu na čerpací stanici u Veltrus, kde pracovala. Z obchodu přitom odnesli pouze několik kartonů cigaret a nepříliš velkou hotovost. Příbuzní zavražděné Jany Š. jsou v šoku a nemohou se ještě z celé situace vzpamatovat. Policie po pachatelích stále pátrá.

Policisté stále pátrají po dvojici vrahů, kteří v noci z neděle na pondělí zastřelili Janu Š. (†58), jež obsluhovala na benzínce poblíž Nelahozevsi u Veltrus. Podle informací uveřejněných TV NOVA jde spíše o mladší pár, který mohl být pod vlivem drog, a není vyloučené, že jedním z pachatelů byla žena. Kriminalisté se vrátili dnes na místo činu a prohledávali okolní pole i lesy. Snažili se nalézt jakékoliv stopy, které by je k vrahům dovedly.

„Probíhají další úkony trestního řízení, jako i na příklad prohlídka širšího okolí,“ řekl policejní mluvčí pro Středočeský kraj Zdeněk Chalupa. Policie již obdržela informace od několika lidí, kteří mohli dvojici vrahů v okolí čerpací stanice zahlédnout. Muži zákona podrobně zkoumají i kamerové záznamy.

Podle TV PRIMA ale kriminalisté nezdůraznili, že drobnější z obou lupičů šel do akce vyzbrojen paralyzérem a provazem. Dovnitř se vrazi podle všeho nedostali jen tak. Podle svědectví se čerpací stanice na noc zamykala tak, jak je to zvykem i jinde. Lupiči podle všeho číhali na chvíli, kdy oběť umývala stojany. Teprve poté ženu pravděpodobně překvapili u vstupu do zázemí prodejny a nekompromisně stříleli.

Proč ženu zastřelili?

„Na první pohled je vidět, že šlo o úkladnou vraždu,“ pověděl psycholog Jeroným Klimeš. „Pachatelé svůj čin udělali cíleně a nechtěli žádné vyjednávání. Pouze se chtěli té paní zbavit,“ dodal psycholog. 

Bála se nočních služeb

„Byla rodinný typ, milovala svoje děti. Nevím, co jiného říct,“ říká Janina sousedka. Jana měla jít za pár let do důchodu a těšila se, až bude čas trávit s vnoučaty. Nejmladšímu z nich nebyl ještě ani rok. Zanechala za sebou dvě dospělé děti.

„Nedovedete si představit, jaká je to tragédie, byla to úžasná žena,“ říká zoufalý přítel Janiny dcery. Jana se do obce na Mělnicku přivdala. Pracovala v místní hospodě jako servírka, kde si rychle získala přízeň ostatních. Všichni na ni vzpomínají v dobrém.

Měla prý svéráznou povahu, což mohl být důvod, že sloužila noční směny na benzínce, přestože se bála. „Říkala, že se bojí, ale je to práce jako každá jiná. Zatím se jí nic nestalo, tak jí to nevadí. Teď se jí bohužel přihodilo to nejhorší,“ pověděla další sousedka zesnulé ženy.

Všichni doufají v jediné. Že zločinci brzy padnou do rukou policie. Dvojice může být i nadále nebezpečná, jelikož policie vražednou zbraň dosud nenašla. 

zdenios ( 9. prosince 2018 05:09 )

Proč nebyly zveřejněny celé záznamy? Provaz a para.. tam nechali? Kde a proč?

kate ( 6. prosince 2018 08:55 )

To druhé vůbec jak ženská nevypadá ani na chvíli mě nenapadlo, že je to ženská co s tím pořád máte? Podle mě jsou to dva kluci.

simeone ( 5. prosince 2018 11:44 )

Máš pravdu, proto se mně zdá, že cílem nebyla pumpa, ale ta ženská. Možná má něco za lubem o čem ani rodina nemusí vědět.Kdopak z nás zná její soukromý život?Pod pult pro ten balíček šli najisto.Na cigarety to nevypadalo.

jasnovidec01 ( 5. prosince 2018 10:44 )

Je divné ,že za zády měly regál plný chlastu a ona ta ženská vezme jen karton cigaret ???/ta druhá byla určitě ženská,má kolatá ramena a malou nohu,tu chůzi falšovala /hlavně že se zastaví u regálu se sladkostmi ,to udělá jen ženská,chlapa zajímá alkohol a cíga,zastřelili jí proto, že je určitě znala a bály se prozrazení,nebylo tam určitě jen peněžní zisk,mohlo jít o vraždu na objednávku a nebo mstu,policie určitě bude prověřovat všechny z rodiny a příbuzné,nebylo by to poprvé co v takových případech mají prsty někdo z blízkých a pak bulej do tisku jak jim je dotyčného líto atd,ten chlap pod kuklou měl krátké tmavé vlasy a tmavé obočí s štíhlí obličej, a na chlapa docela malý nos, je to vidět pod maskou po přiblížení.

pe17 ( 5. prosince 2018 10:15 )

Podle záznamu z kamery,když vešli do vnitř,tak už natáhnul pistol,bylo to cílená a možná proto jí zastřelil,aby je nepoznala,připasá mi tak,že oba znala a proto zbytečná smrt!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud