Kontroverzní podnikatel Kočner: Utajený převoz z basy

Autor: shp - 
3. prosince 2018
19:00

Kontroverzní slovenský podnikatel Marian Kočner už není ve vazbě v Leopoldově, kde měl sedět za ekonomickou trestnou činnost. Kde se muž, jehož jméno je skloňováno v souvislosti s objednavatelkou vraždy novináře Jána Kuciaka (†27), nyní nachází?

Kočner seděl od června za mřížemi kvůli kauze milionových směnek TV Markízy. Původně seděl ve vazbě v bratislavském Justičním paláci. Brzy ho v tichosti transportovali do Leopoldova. Podle informací RTVS měl být ještě minulý týden převezen do Banské Bystrice. Důvod, proč se tak stalo, je zatím neznámý, uvedl web Pluska.sk.

Společnost podnikatele měla v roce 2000 podepsat čtveřici směnek s tehdejším ředitelem TV Markízy Pavlem Ruskem. Cenné papíry v hodnotě přibližně 70 milionů eur měly mít splatnost v roce 2015, respektive 2016. Když však nebyly v potřebné lhůtě vyplaceny, Kočner se obrátil na soud a od Ruska a TV Markízy chtěl peníze zpět.

Napojení na objednavatelku vraždy

V současnosti se jméno podnikatele spojuje s údajnou objednavatelkou vraždy novináře Jána Kuciaka, kterou měla být obviněná tlumočnice Alena Z. Expřítel ženy podle Plusky.sk potvrdil její napojení na Kočnera. Tím mělo být to, že se stal kmotrem její dcery. Kočner však přes svého právníka vzkázal, že jde o lži.

Můj klient prohlašuje, že je jako kmotr uveden jen na dvou křestních listech. Obě děti jsou mužského pohlaví a je jim dnes více než 30 let. Dále prohlašuje, že nikdy nevyužil tlumočnické služby do italského jazyka. Nikdy nezaměstnával žádnou tlumočnici. Taktéž nikdy neobchodoval se žádnými italskými firmami,“ prohlásil právník.

Video  Slovenská policie podnikla razii v nemovitostech spojených s působením Mariána Kočnera.  - Policie SR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud