Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 7°C

Kauza Kuciak: Kočner nabídl za svoje propuštění z vazby 26 milionů, co na to soudce?

Autor: ČTK - 
2. prosince 2018
07:54

Kontroverzní podnikatel Marian Kočner, který si podle nepotvrzených informací slovenských médií objednal vraždu slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka, nabízel za své propuštění z vazby kauci ve výši jednoho milionu eur (asi 26 milionů Kč). Trestní soud v Banské Bystrici jeho požadavek ale podle deníku Pravda odmítl.

Kočner tak zůstává za mřížemi ve slovenském Leopoldově. Ve vazbě je od konce června kvůli jinému případu, v němž je obviněn z falšování směnek v hodnotě přibližně 70 milionů eur (asi 1,8 miliardy Kč). O propuštění žádal podruhé a soud o něm rozhodoval v polovině listopadu.

Kuciak pracoval jako investigativní redaktor pro zpravodajský web Aktuality.sk. On a jeho snoubenka byli zastřeleni ve svém domě ve vesnici Veľká Mača 21. února. Slovenská policie i prokuratura již dříve uvedly, že úkladná vražda souvisela s Kuciakovou prací. Zavražděný novinář psal i o podezřelých obchodních transakcích Kočnerových firem.

Video Alena podezřelá z objednávky vraždy Kuciaka ve videoklipu - youtube.com, Blesk

bullshit ( 2. prosince 2018 13:28 )

Trochu si odporuješ, boháči právě chtějí Bureše aby mohli podvádět a čerpat jako on ( letos 2 100 000 000,- Kč dotací ).

spliny ( 2. prosince 2018 12:23 )

Přesně tak to chodí! Boháči si kupují svobodu a pak věřte soudcům! Rozhoduje kolik kdo nabídne. Klaus dal amnestii také jen pracháčům za hodně mega a utichlo to,už se to neřeší. Jsme s.vi.ně úplatný proto boháči nechtějí Babiše aby mohly v klidu dál podvádět a hrabat prachy!!!!!!!!!

pavel981 ( 2. prosince 2018 11:16 )

Ne.erte sem pořád Čoboláky ! Nikoho to nezajímá.

aIIina ( 2. prosince 2018 10:58 )

To by byl český premiér.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud