Recidivista Gančarčík před 30 lety ubodal tři ženy: Nejmladší Mirku (†18) znásilnil, dopadli ho po 13 letech

Autor: chal - 
1. května 2020
09:46

Uběhlo třicet let od brutálního zločinu recidivisty Jaroslava Gančarčíka z Českého Těšína. Tehdy teprve 21letý mladík zavraždil trojici žen, v jejichž domě chtěl původně jen loupit. Gančarčík ubodal matku s mladými dcerami, z nichž jednu navíc znásilnil. Vrah byl jako smyslů zbavený, o své oběti dokonce zlomil dva nože! Policisté pachatele dopadli až po 13 letech díky testům DNA.

Dlouhých 14 let spravedlnosti unikal Jaroslav Gančarčík, který v noci z 29. na 30. dubna roku 1990 ubodal tři obyvatelky domu v Klučově u Českého Brodu.

Gančarčík byl problémový už jako student, hodně pil alkohol a kradl. V roce 1989 byl za krádež zavřený do vězení, odkud se dostal díky prezidentské amnestii. Životní šanci ale využil tím nejhorším možným způsobem. Usadil se v Brně a pravidelně jezdil vlakem do Prahy.

Při jedné takové cestě ho ale průvodčí vysadil, protože byl opilý a neměl jízdenku. Gančarčík se ocitl v obci Klučov zcela bez prostředků, a tak se rozhodl, že vykrade dům. Odemčenými dveřmi se pak dostal do domu nedaleko nádraží. Uvnitř ho ale překvapily tři ženy. Šlo o matku Ivanku (†45) se dvěma mladými dcerami Ivanou (†22) a Mirkou (†18).

Gančarčík, vybavený řeznickými noži, které našel na chodbě domu, všechny tři ženy ubodal. Jeho útok byl tak zběsilý, že dva nože o své oběti dokonce zlomil! Osmnáctiletou Mirku Gančarčík navíc znásilnil. Když bylo po všem, odešel z domu a s penězi odjel do Prahy.

Policisté po vrahovi pátrali 13 let. Měli sice k dispozici vzorek DNA ze spermatu z místa činu, ale neměli ho s čím srovnat. Až v roce 2002 vznikla Národní databáze DNA, díky které byl později Gančarčík usvědčen z trojnásobné vraždy.

Recidivista dostal v roce 2005 trest 25 let odnětí svobody, jelikož ale už předtím dostal osm let a devět měsíců za několik znásilnění, trest musel být souhrnný a nemohl přesáhnout 25 let. Reálně tak Gančarčík za tři vraždy vyfasoval pouze 16 let. Na svobodu by se měl dostat v roce 2030.

victor1 ( 2. května 2020 11:04 )

Všichni víme,kterého cocota myslíš,neboj.

horalysa ( 1. května 2020 18:50 )

Kdopak mu asi udělil amnestii? Kdopak pouštěl vrahy z vězení, jako smyslu zbavený? Na koho vrub jdou vraždy po "sametové" revoluci? Nebyl to náhodou ráčkující tajtrlík s krátkými kalhotami? Nemyslím tím krtečka z pohádky.

tomik007 ( 1. května 2020 17:00 )

Takove typické české jméno

Renata Amadi ( 1. května 2020 13:46 )

Nase zakony uplne nechapu. Treba proc Kajinek za udajne dve vrazdy mafianu dostal dozivoti a tento t,p za trojnasobnou vrazdu tri normalnich zen jen 25 let? Neni to zvlastni? Vubec jsou u nas za vrazdy nizke tresty, jako kdyz hodnota lidskeho zivota je nula. Take nechapu jak muze byt vrazda nekdy promlcena. Jsme opravdu zvlastni stat. Skoda

Michal Michal ( 1. května 2020 12:52 )

Co tady ještě zm.d dělá ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud