Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Nárožný dostal za plánovanou vraždu tety 13 let: V případě zmizení rodičů soud ještě nerozhodl

Autor: ČTK - 
15. ledna 2020
21:11

Ke 13 letům vězení Vrchní soud v Olomouci ve středu definitivně odsoudil Pavla Nárožného z Přerova za přípravu vraždy jeho tety. Uvedla to televize Nova. Muž chtěl podle obžaloby nechat zavraždit svou tetu, která spravovala majetek po jeho zavražděném otci, na podzim roku 2015. Bylo to v době, kdy mu soud nařídil, aby se vystěhoval z domu, který obýval po vraždě svého otce a jeho manželky, za kterou je Nárožný souzen v jiném případě.

„Já jsem s rozhodnutím spokojena, zejména po té dlouhé době, která byla podle mě v této věci docela zbytečná,“ řekla televizi státní zástupkyně Jarmila Ošlejšková. Trest 13 let za mřížemi dostal Nárožný za přípravu vraždy tety už v roce 2017.

Rozsudek olomouckého krajského soudu pak vrchní soud následující rok zmírnil na osm let, ale Nejvyšší soud kauzu po dovolání nejvyššího státního zástupce vrchnímu soudu loni vrátil.

Nárožný měl podle obžaloby několik plánů vraždy příbuzné. Nakonec ji chtěl za pomoci známé zabít palcátem. Zmíněná známá Nárožného ale nakonec vraždu nespáchala a později vše policistům detailně popsala.

Obhájce Nárožného Richard Frommer ve středu televizi řekl, že jeho klient nic neudělal a všechno měla na svědomí žena, která věc policii oznámila.

Nárožný stanul před soudem poprvé už v červnu 2011 kvůli obžalobě z vraždy svého otce a jeho manželky. Pár zmizel v listopadu 2009, zůstaly po něm jen krvavé stopy na zdech v domě.

Jejich těla nebyla dosud nalezena. Olomoucký krajský soud Nárožného třikrát zprostil obžaloby z vraždy manželů, rozhodnutí vždy zrušil vrchní soud. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy. Verdikt dosud nepadl.

Video Žena, kterou plánoval zavraždit její synovec Pavel Nárožný - Pavel Ryšlink

Ella21 ( 15. července 2020 18:11 )

To je síla co tu běhá za xindly mezi náma.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud