Češku Evu na Slovensku odsoudili za nájemnou vraždu manžela: Slehla se po ní zem, neviděli jste ji?

Aktualizováno -
15. ledna 2020
10:55
Autor: ČTK, dce - 
14. ledna 2020
13:48

Osm let vězení v úterý slovenský nejvyšší soud uložil české podnikatelce Evě Zámečníkové za přípravu vraždy jejího slovenského manžela v roce 2014. Proti verdiktu se nelze odvolat. K vraždě nakonec nedošlo, neboť korunní svědek se obrátil na policii, která smrt zinscenovala. Večer pak slovenská policie informovala o pátrání po Češce.

Slovenská policie v současné době po Zámečníkové pátrá. Nejvyšší soud na ni vydal Evropský zatýkací rozkaz. Žena má trvalé bydliště v České republice, proto policisté požáali o pomoci své české kolegy. 

Češka si podle prokuratury objednala vraždu manžela, profesionálního vojáka, jen dva měsíce po sňatku. Prokuratura za motiv označila snahu obžalované získat majetek muže, s nímž žila na západním Slovensku.

Korunní svědek dříve uvedl, že Zámečníková mu za vraždu slíbila 50.000 eur (1,26 milionu Kč). Češka během líčení u soudu prvního stupně vinu popřela. Tvrdila, že korunní svědek se jí chtěl pomstít za to, že mu odmítla půjčit peníze, a že žádný důkaz nepotvrdil informace o vraždě a o zmiňované odměně.

Slovenské soudy se případem zabývaly opakovaně kvůli tomu, že slovenský nejvyšší soud dvě předchozí rozhodnutí soudu prvního stupně zrušil a případ vrátil k novému projednání.

Administrator ( 17. ledna 2020 15:44 )

Vyzerá ako pekná sviňa.

Schlafenberg ( 15. ledna 2020 11:49 )

Včera jsem jí viděl v Kauflandu

gurke ( 15. ledna 2020 11:47 )

Všechno je to jeden xindl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít