U Žarošic se Ondřej, který vezl spolujezdkyni, proti uniformovaným pronásledovatelům otočil a rozjel. Trefil pravý bok policejní škodovky, jen díky airbagům vyvázli policisté bez zranění.

Okresní soud v Hodoníně potrestal za divočinu mladého „závodníka“ jen podmínkou, sekat latinu pod hrozbou 15 měsíců vězení musí rok a půl, za volant nesmí stejnou dobu. Jenže zároveň rozhodl, že mustang v hodnotě půl milionu korun propadne státu, což Ondřej nevydýchal a podal odvolání.

Obhájce: Podniká, auto potřebuje

„Klient podniká, je na vlastnictví auta existenčně závislý. Nikdy nebyl trestán, je bezúhonný. Policistům se omluvil, celá věc ho mrzí. Rozhodně není někým, kdo by dál páchal trestnou činnost. Za tuto spanilou jízdu zaplatil už dostatečně,“ snažil se obměkčit odvolací senát obhájce Jaroslav Brož.

Video
délka: 00:09.13

Auto jako zbraň: Ondřej úmyslně napálil policejní auto, soud mu mustanga zabavil. TV Blesk Zdeněk Matyáš

Nezaplatil pojistku

Jak se ukázalo, Ondřej ujížděl jen kvůli tomu, že za auťák nezaplatil zákonnou pojistku. Na plyn dupnul u Bohatých Málkovic, cestou se vyhnul policejnímu vozu stojícímu coby zátaras napříč silnicí a přes Slavkov u Brna to vzal na Hodonínsko.

U Žarošic po půlhodinové naháněné ztratil nervy, když se otočil proti policistům a naboural je. Policejní oktávka byla na odpis, škoda se vyšplhala na 306 tisíc.

Odvolání se zamítá: Auto jako zbraň

Odvolací senát krajského soudu měl ale jasno. Předsedkyně Markéta Jirsová řekla, že obžalovaný použil sporťák proti policistům jako zbraň.

„Obžalovaný nejednal ve zkratu, ujížděl přes výstražné signály policistů více než třicet minut a poté provedl nebezpečný manévr. Trest je vzhledem k tomu nepřiměřeně mírný,“ podotkla Jirsová s tím, že muži původně hrozilo půl roku až šest let natvrdo. Rozsudek je pravomocný.

Fotogalerie
7 fotografií